REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWielkopolskie. Oszukana 79-latka straciła blisko 30 tys. zł

Wielkopolskie. Oszukana 79-latka straciła blisko 30 tys. zł

-

Blisko 30 tys. zł straciła oszukana 79-letnia mieszkanka Konina. Jak podała miejscowa policja, dzięki czujności pracowników banku, seniorka nie straciła pozostałych oszczędności.

O oszustwie poinformowała w piątek Komenda Miejska Policji w Koninie (Wielkopolskie). Jak podano, kilka dni temu w godzinach popołudniowych na telefon stacjonarny pokrzywdzonej 79-latki zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako pracownik Poczty Polskiej i informując, że posiada do odebrania przesyłki, które może dostarczyć osobiście.

REKLAMA

„Po kilkunastu minutach na ten sam numer stacjonarny zadzwonił inny mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Policji, przekonując kobietę o ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciwko oszustom. (…) Oszust powiedział, że wcześniejszy telefon od pracownika Poczty Polskiej był próbą oszustwa. Nakazał jej wszystkie oszczędności, które posiada w domu, spakować i przekazać policjantce, która będzie czekała przed blokiem, a następnie udać się do banku i dokonać wypłaty reszty oszczędności” – podała policja.

Seniorka wychodząc z mieszkania do banku przekazała spakowane oszczędności – jak podała policja, blisko 30 tys. zł – napotkanej przed klatką schodową kobiecie, po czym udała się do placówki banku. Podczas próby wypłaty gotówki pracownice banku zorientowały się, że najprawdopodobniej kobieta padła ofiarą oszustwa i przekonały ją, aby tych pieniędzy nie zabierała sama, tylko zadzwoniła do kogoś z rodziny.

„Oszuści po raz kolejny +zarobili+ pieniądze, a starsza kobieta o mały włos nie straciła oszczędności życia. Podziękowania należą się pracownicom banku, które dzięki swojemu profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu zapobiegły wypłacie kilkudziesięciu tysięcy złotych gotówki i przekazaniu ich oszustom” – podała policja.

Funkcjonariusze po raz kolejny zaapelowali o ostrożność i przypomnieli, że przestępcy nie ustają w poszukiwaniu coraz to nowszych „legend”; oszuści podają się m.in. za lekarzy, pracowników administracji, wnuczków, uzdrowicieli, czy policjantów.

„Apelujemy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, a przede wszystkim weryfikować informacje, które są nam przekazywane. Każdy, kto dzwoni i prosi o przekazanie obcej osobie pieniędzy lub przelanie ich na +bezpieczne+ konto – to oszust!” – przypomina policja.(PAP)

REKLAMA

2103244457 views

REKLAMA

2103244690 views

REKLAMA

2105041082 views

REKLAMA

2103244833 views

REKLAMA

2103244933 views

REKLAMA

2103245042 views