REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Waszczykowski o Polakach w Manchesterze: kilku osób poszukujemy

Waszczykowski o Polakach w Manchesterze: kilku osób poszukujemy

-

fot.Andy Rain/EPA

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szefowa kancelarii premiera Beata Kempa w hołdzie zmarłym w zamachu w Manchesterze złożyli kwiaty we wtorek przed brytyjską ambasadą w Warszawie. Szef MSZ pytany czy wśród ofiar są Polacy odparł: “kilku osób poszukujemy”.

REKLAMA

Beata Kempa oraz Witold Waszczykowski wpisali się też do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie w związku z zamachem. Wpis złożył także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

“W #AmbasadaUK w imieniu @PolskiSenat oraz własnym przekazałem szczere kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia dla narodu brytyjskiego” – napisał marszałek na twitterze.

Waszczykowski w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że kiedy rano dostał informację o tym – najpierw wypadku, potem okazało się zamachu – “konsulowie w Manchesterze ostrzegli go, że ze względu na duże skupisko Polaków tam mieszkających musimy się spodziewać, że mogą być tragiczne informacje dotyczące Polaków”. “Na razie nie możemy niczego potwierdzić” – dodał.

Szef MSZ poinformował, że dysponuje informacjami, iż kilku zaginionych Polaków “to są rodzice tych, którzy uczestniczyli w koncercie”. “Szukamy intensywnie, czy zostali przywiezieni do któregoś szpitala, być może sami odjechali gdzieś w szoku. Nie możemy potwierdzić żadnego tragicznego wypadku, ale musimy szukać” – podkreślił.

Waszczykowski pytany, czy możemy wykluczyć, ze wśród ofiar są Polacy, odpowiedział “kilku osób poszukujemy, tylko tyle mogę dzisiaj powiedzieć”.

Co najmniej 22 osoby zginęły, a blisko 60 odniosło obrażenia gdy w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się we wtorek Państwo Islamskie (IS). (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks