REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Wassermann: związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste

Wassermann: związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste

-

 

Związki Donalda Tuska z sprawą Amber Gold są oczywiste – powiedziała we wtorek szefowa komisji śledczej ws. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS). Jak zaznaczyła, Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.

REKLAMA

Wassermann była pytana we wtorek w TVP Info, co sądzi o głosach, że komisja śledcza, którą ona kieruje, jest po to, by “zapolować na Donalda Tuska, żeby udowodnić jego winę, jego związek z tą sprawą”.

“Związki Donalda Tuska z tą sprawą są oczywiste. Po pierwsze był premierem, a co za tym idzie był szefem państwa polskiego, czyli odpowiadał m.in. za urzędników, których opinia publiczna może oglądać na posiedzeniach komisji śledczej” – podkreśliła posłanka.

Odniosła się do wtorkowego przesłuchania przez komisję urzędników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. “Dzisiaj świadek mówił o tym, że o Amber Gold rozmawiali niemalże codziennie, bo on przekazywał informacje, prasówkę, nie trzeba było specjalnie szefa o tym informować. On miał na myśli, jakżeśmy dopytywali, jednego, drugiego szefa, jak i zastępcę” – mówiła Wassermann.

Według niej “jest pytanie, co spowodowało, że nikt nie zdecydował się na to, aby się tą wiedzą podzielić”. “Co spowodowało, że ABW sama od siebie – abstrahując od tego, ile podmiotów ją powinno zawiadomić – ale sama od siebie w żaden sposób nie zadziała. A może zadziałała, tylko jeszcze tego nie odkryliśmy, i pytanie z kim się podzieliła swoją wiedzą” – podkreśliła Wassermann.(PAP)

Na zdj.: Donald Tusk fot.Olivier Hoslet/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA