REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWarszawa. Wojewoda wydał pozwolenie na budowę kolejnej stacji metra na Bemowie

Warszawa. Wojewoda wydał pozwolenie na budowę kolejnej stacji metra na Bemowie

-

W piątek wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę metra na Bemowie (III etap realizacji odcinka zachodniego) – stacji Karolin (ul. Sochaczewska/ul. Połczyńska). Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa – poinformował zespół prasowy wojewody.

Nadając decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, wojewoda przychylił się do wniosku stołecznego ratusza, który argumentował ten wniosek tym, że „przedmiotowa inwestycja, uważana za największą inwestycję samorządową w Polsce, jest zadaniem wpisanym w +Strategię Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku+ stanowi jeden z głównych celów operacyjnych ww. strategii”. „Przedsięwzięcie jest niezbędne do poprawy jakości zintegrowanego systemu komunikacji publicznej m.st. Warszawy, które przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców Warszawy, zmniejszenia ruchu samochodowego i hałasu, co przyczyni się również do poprawy jakości środowiska” – dodano we wniosku.

REKLAMA

Jak przekazał zespół prasowy, decyzja została wydana na podstawie ustawy Prawo budowlane, ustawy o transporcie kolejowym oraz Kodeksu postępowania administracyjnego po rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na budowę i wniosku o pozwolenie na rozbiórkę złożonego 11 grudnia 2020 r. i uzupełnionego 15 stycznia 2021 r.

Jeśli chodzi o kolejne stacje Chrzanów (ul. Rayskiego/ul. Szeligowska) wojewoda oczekuje na wydanie postanowienia w sprawie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Natomiast do 24 czerwca 2022 r. trwa udział społeczeństwa w ramach przeprowadzonej ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę stacji Lazurowa (ul. Lazurowa/ul. Górczewska).

„Cieszymy się oczywiście i czekamy na kolejne dokumenty związane z kontynuacją II linii metra. Jednak na razie mamy za mało środków na tę inwestycję. Prowadzimy rozmowy z wykonawcą w kwestii zwiększenia środków i jednocześnie staramy się o dofinansowanie ze środków unijnych” – powiedziała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Dodała, że ostateczna decyzja w sprawie tej inwestycji należeć będzie do Rady Warszawy.

Jak zaznaczyła, jeśli chodzi o kwestie formalne to dla miasta najważniejsza teraz jest decyzja na użytkowanie dwóch stacji metra Ulrychów i Bemowo, które są już gotowe. „To jest sprawa o tyle pilna, że na tę inwestycję mieszkańcy Bemowa i Woli bardzo czekają” – dodała.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń powiedziała, że piątkowe pozwolenie to pierwsze z dziewięciu na które czeka miasto. 3 pozwolenia dotyczą stacji metra: Karolin, Chrzanów, Lazurowa, 2 wentylatorni szlakowych, 2 pozwolenia na budowę STP Karolin oraz jedno pozwolenie dla szybu startowego tarcz TBM i jedno na rozbiórkę budynku w rejonie zajezdni autobusowej. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

REKLAMA

2105269305 views

REKLAMA

2105269538 views

REKLAMA

2107065930 views

REKLAMA

2105269681 views

REKLAMA

2105269781 views

REKLAMA

2105269890 views