REKLAMA

2132249655 views

REKLAMA

2132249654 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaWarszawa. W maseczce do kościoła i na spacer

Warszawa. W maseczce do kościoła i na spacer

-

Większość warszawiaków podporządkowała się nowemu rozporządzeniu i wychodząc do kościoła lub na spacer włożyła maseczki – wynika z obserwacji reporterów PAP. Niedziela jest drugim dniem, w którym obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Dotąd w miejscach ogólnodostępnych można było stosować przyłbice lub część odzieży.

W niedzielne przedpołudnie w miejscach spacerowych, na Trakcie Królewskim i Starym Mieście, w komunikacji miejskiej, a także w kościołach większość osób podporządkowując się nowym przepisom sanitarnym zakrywała usta oraz nos maseczkami. W zdecydowanej większości były to maseczki chirurgiczne, a jedynie w nielicznych przypadkach maseczki materiałowe.

REKLAMA

W autobusach miejskich, którymi w niedzielę rano podróżowało niewiele osób, niemal u wszystkich można było zauważyć na twarzach maseczki chirurgiczne. Nikt nie siedział w przyłbicy ani tzw. kominie czy bandanie.

Mimo panującego chłodu wielu ludzi wyszło na przedpołudniowe spacery. Zdecydowana większość miała maseczki chirurgiczne, jednak część przechodniów zsunęła je z nosa, a nawet z ust. Zdarzali się też tacy, którzy nosili je na jednym uchu, a nawet w rękach.

Okazję do swobodnego oddechu dawało popijanie kawy zakupionej na wynos w jednej z wielu otwartych kawiarni znajdujących się na Trakcie Królewskim.

Dużą dyscypliną, jeżeli chodzi o przestrzeganie nowych przepisów sanitarnych, wykazali się uczestniczący w mszach. Reporter PAP nie zauważył, aby uczestnicy niedzielnych nabożeństw zasłaniali twarze przyłbicami. Wcześniej korzystało z nich wiele starszych osób. Chirurgiczne maseczki mieli również członkowie służby liturgicznej, co jeszcze tydzień temu nie było normą, a w kościele Wizytek ksiądz odprawiający mszę przypominał m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami.

W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z epidemią. Wprowadza ono od soboty m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczką. Nie można stosować w tym celu szalików, kominów, chust i bandan. Przyłbice będą mogły być używane jedynie dodatkowo, oprócz maseczki. (PAP)

REKLAMA

2129463799 views

REKLAMA

REKLAMA

2129463814 views

REKLAMA

REKLAMA

2131260134 views

REKLAMA

2129463824 views

REKLAMA

2129463827 views

REKLAMA

2129463831 views