REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaW wielu miastach Polski demonstracje w obronie "wolnych mediów"

W wielu miastach Polski demonstracje w obronie „wolnych mediów”

-

Demonstracja w obronie "wolnych mediów" w Poznaniu fot. Jakub Kaczmarczyk
Demonstracja w obronie „wolnych mediów” w Poznaniu fot. Jakub Kaczmarczyk/EPA

Pod hasłem „Wolne Media” w wielu miastach w całym kraju odbyły się w sobotę manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Uczestnicy protestowali przeciwko dokonanym ostatnio zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji, a w konsekwencji tego w zarządach TVP i Polskiego Radia.

Protestowano w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Rzeszowie. Ponadto, według zapowiedzi organizatorów, manifestacje miały się też odbyć w Pradze, Londynie i Sztokholmie.

REKLAMA

Protestujący trzymali polskie i europejskie flagi oraz transparenty z hasłami: „Ciemny lud niegłupi, TVPiS nie kupi”. Skandowano: „Stop psuciu demokracji”, „Wolna Polska, wolne media”, „Media publiczne, nie ideologiczne”.

Według wewnętrznego raportu policji w manifestacji w Warszawie wzięło udział od 7 do 8 tys. osób. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział natomiast PAP, że manifestujących było ponad 20 tys.

Protest w stolicy rozpoczęło odczytanie listu lidera KOD Mateusza Kijowskiego, który tego dnia był na demonstracji w Łodzi. Jak podkreślił w liście, ustawa medialna podpisana w czwartek przez prezydenta podporządkowuje media publiczne bezpośrednio rządowi. W jego ocenie będą one od tej pory pełnić rolę grubego drutu zamiast bezpiecznika, co w razie uderzenia pioruna może doprowadzić do pożaru.

Przemawiał też redaktor „Gazety Wyborczej” Seweryn Blumsztajn, który mówił, że nie boi się o wolne słowo, ponieważ „zawsze umieliśmy je obronić, kiedyś kręcąc wałkami powielaczy, dzisiaj mamy internet”. Publicysta „Gazety Wyborczej” i tygodnika „Polityka” Jacek Żakowski podkreślił, że nie przyszedł bronić mediów państwowych w dotychczasowym kształcie. „My jesteśmy grzesznikami, bo gdybyśmy stanęli na wysokości zadania, Polska wyglądałaby bez porównania lepiej, ale na miejsce grzeszników przychodzą niemoralni, którzy niedoskonały świat chcą zrobić piekłem i na to naszej zgody nie ma” – zaznaczył.

Głos zabrał również wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski, brat nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego. Jak mówił, „nie ma zgody, żeby ponure słowo stanu wojennego +weryfikacja+ robiło zawrotną karierę”. „Oni liczą, że nam się znudzi, że wymiękniemy, ale my nie wymiękniemy. Dziś przyszli po media publiczne, jutro przyjdą po prywatne, a potem po społeczeństwo obywatelskie. Nie pozwolimy na to” – przekonywał.

Sławomir Sierakowski z „Krytyki Politycznej” pozdrawiał rosyjską telewizję, która transmitowała protest. Według niego z obecnej sytuacji w kraju najbardziej cieszy się rosyjski prezydent Władimir Putin. Jak mówił, nie przyszedł tu tylko dla tych dziennikarzy, których dzisiaj władza wymienia po nazwisku, ale również dla tych, na których za kilka lat wskazywać będzie prezes innej politycznej barwy.

Była szefowa stacji radiowych TOK FM i RDC Ewa Wanat zwróciła się do dziennikarzy mediów publicznych: „Nie dajcie się więcej gwałcić, nie dajcie sobie łamać kręgosłupów”. Według niej gdyby dziennikarze zastrajkowali, sytuacja wyglądałaby inaczej. Zaapelowała do ekspertów i komentatorów o nieprzychodzenie do mediów publicznych, a do odbiorców o niewłączanie kanałów mediów publicznych.

Przeciw „zawłaszczeniu mediów” protestowali uczestnicy manifestacji w Łodzi, w tym Kijowski. W łódzkim proteście wzięło udział około 500 osób. Został zorganizowany na parkingu przed siedzibą regionalnej TVP, dlatego – co zaznaczyli organizatorzy – miał charakter kilkunastominutowego happeningu, w czasie którego odśpiewano hymn.

„Chcemy mówić o tym, że media są już zawłaszczone, widzimy zmiany zachodzące w mediach publicznych po wprowadzeniu ustawy” – mówił Kijowski. Poinformował też, że we wtorek KOD złoży u marszałka Sejmu obywatelską inicjatywę ustawodawczą w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem uczestniczącego w łódzkiej manifestacji posła Stefana Niesiołowskiego (PO) w Polsce przywracana jest cenzura. „Ja siedziałem w więzieniu za to, żeby cenzury w Polsce nie było i dlatego tu jestem” – podkreślił.

Protest zakłóciła kilkuosobowa grupa narodowców, którzy m.in. wznosili okrzyki w kierunku Kijowskiego i wyrwali z ręki jednej z uczestniczek egzemplarz konstytucji. Zostali wylegitymowani przez policję.

W Gdańsku, w ocenie organizatorów, w demonstracji wzięło udział ok. 6 tys. osób. Po wspólnym odśpiewaniu przy Złotej Bramie hymnu narodowego, wielu uczestników demonstracji zakleiło usta czarnymi taśmami lub naklejkami z napisem „wolne media” i w milczącym marszu przeszło ulicą Długą pod Fontannę Neptuna. Jeden z organizatorów, Piotr Czapliński, w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że „nie ma zgody, by z mediów publicznych zrobić media rządowe”. „Czwartą władzę stanowią wolne media publiczne, a nie media narodowe” – mówił.

Natomiast Olga Krzyżanowska (działaczka Solidarności, b. posłanka i senator) zwróciła uwagę, że „to co się dzieje, uderza w dobre imię Polski i niszczy pamięć o Polakach, którzy walczyli o wolną Polskę”.

Podczas manifestacji w Gdańsku skandowano m.in.: „Gdańsk przeprasza za Kurskiego” i „ciemny lud Jacka Kurskiego nie kupi”.

W Poznaniu uczestnicy demonstracji przynieśli flagi Polski i UE, tęczowe flagi oraz transparenty z napisami: „Wasze media to komedia”, „PiS – nie, peace – tak”, „Wolne media naszym tlenem, ich upadku genem”, „To się wam nie duda, możecie nam skaczyć”. Wśród zebranych byli m.in. politycy Nowoczesnej i PO, a także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Według policji, w zgromadzeniu wzięło udział ok. 5 tys. osób.

Podobna liczba osób, według nieoficjalnych szacunków policji, protestowała w Krakowie przed budynkiem Radia Kraków. Niektórzy mieli zaklejone usta, inni przynieśli transparenty, wszyscy skandowali różne hasła, m.in. „Wolne media bez cenzury”, „Nie ma gorszego od Jacka Kurskiego”, „500 złotych zabierajcie, wolne media nam oddajcie”.

Nowy „symbol wolności” – pilot do telewizora – wskazał zebranym medioznawca i socjolog prof. Tomasz Goban-Klas. „Co możemy zrobić przeciwko transformacji mediów publicznych w Polsce w media rządowe?” – pytał zebranych. „Patrzymy pozytywnie, walczmy o wolność” – odpowiadał, powołując się na istnienie „innych mediów” i wskazując pilot telewizyjny jako symbol wolności. „Pilot to jest coś, czym można pokonać telewizję rządową, oglądajmy konkurencję; szukajmy prawdziwych informacji w internecie. Potrzebna jest różnorodna aktywność medialna obywateli, potem przyjdzie aktywność wyborcza” – mówił.

Ok. tysiąc osób zgromadziła – według informacji policji – sobotnia demonstracja KOD na Rynku w Katowicach. Uczestnicy odśpiewali hymn Polski oraz „100 lat” dla dziennikarzy, w tym dla b. dyrektora Programu I Polskiego Radia Kamila Dąbrowy.

Także tysiąc osób zgromadziła manifestacja KOD we Wrocławiu na pl. Solnym. Skandowano m.in. hasła „Wolne media” oraz „Media publiczne niepolityczne”.

Około 500 osób wzięło udział w manifestacji podkarpackiego KOD zorganizowanej przed rzeszowskim oddziałem Telewizji Polskiej. Protestujący trzymali transparenty z napisami: „Lepszy Lis niż TVPiS”, „Andrzej Duda długoPiS prezesa”, „Protestuję przeciwko łamaniu Konstytucji przez Sejm i prezydenta”. Protestujący skandowali też różne hasła, w tym: „nie jesteśmy kaczystanem”, „precz z kaczorem dyktatorem”.

W Bydgoszczy w jednej części Placu Wolności manifestowało około 400 sympatyków KOD w obronie wolności mediów, a w drugiej części – około 100 zwolenników przeprowadzanych zmian w mediach i przeciwników „Gazety Wyborczej” (obok mieście się redakcja „GW”). Przez kwadrans oba zgromadzenia stały naprzeciwko siebie w odległości około 30 metrów. Zwolennicy zmian skandowali m.in.: „tu jest Polska” i „media narodu nie dla KOD-u”, a ich oponenci: „wolne media, wolna Polska”, „chodźcie z nami, jeszcze jest czas”.

Bez incydentów przebiegła sobotnia demonstracja KOD w Częstochowie. Według policji, zgromadziła ok. 600-700 osób.

Ok. 500 osób zgromadziła manifestacja KOD przed siedzibą oddziału TVP w Białymstoku. Jeden z organizatorów Dariusz Szada-Borzyszkowski powiedział PAP, że wszystko odbyło się w „przyjaznej i serdecznej atmosferze”.

Demonstracja przed budynkiem TVP w Warszawie fot. Leszek Szymański/EPA
Demonstracja przed budynkiem TVP w Warszawie fot. Leszek Szymański/EPA

Kilkuset zwolenników KOD manifestowało na szczecińskich Jasnych Błoniach. Zebrani przynieśli ze sobą flagi biało-czerwone i unijne. Niektórzy założyli chirurgiczne maseczki jako symbol „zamykania ust”.

W Lublinie w manifestacji na Placu Litewskim w centrum miasta uczestniczyło kilkaset osób. Wiec KOD-u zakłócała grupa młodych osób m.in. z Ruchu Narodowego RP. Kiedy zwolennicy KOD wznosili okrzyki: „Wolne media, wolna Polska”, „Demokracja”, „Konstytucja”, narodowcy skandowali: „Jacek Kurski!” „Szkodniki!”, „Targowica!” „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Ok 200 osób zgromadziło się na pikiecie w Kielcach. Wiele z nich trzymało w rękach flagi narodowe i unijne, także tabliczki z hasłami: „Quo Vadis rządzie?”, „TVP Kultura umarła, nadchodzi TVP Fronda”. W pikiecie brali udział m.in. przedstawiciele SLD, PO i Nowoczesnej z regionu. Protestujący symbolicznie na kilka minut zakleili usta taśmami. W manifestacji uczestniczyła wnuczka autora Trylogii, 89-letnia Jadwiga Sienkiewicz. „Nie lubię za dużo mówić, bo zawsze można inteligentnie milczeć. Ale to, co się dzieje, mnie przeraża, bo władze wielu słów absolutnie nie rozumieją – co to jest solidarność, demokracja” – powiedziała.

Ok. 400 zwolenników KOD demonstrowało w Bielsku-Białej po hasłem „Kręcą nas wolne media”. Skandowali m.in. „Demokracja jak powietrze”, a na transparentach widniało m.in. hasło „Solidarność naszą bronią” oraz wizerunek prezydenta RP z podpisem „Człowiek z plasteliny”. Kontrpikietę zorganizowało ok. 40 młodych osób z ONR. Trzymali transparent z hasłem: „Tatuś z ZOMO, synek w KODzie, demokracja zawsze w modzie”.

KOD zorganizował demonstrację także w Koninie. Uczestnicy zgromadzenia trzymali kartki z literami składającymi się na napis: „stop cenzurze”.

W piątek minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz powołał na prezesa TVP Jacka Kurskiego, zaś na prezesa Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk; w poniedziałek minister skarbu ma zaprezentować nowe rady nadzorcze tych mediów.

Zmiany we władzach spółek mediów publicznych wynikają z noweli ustawy o radiofonii i telewizji, która po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę w czwartek, weszła w życie w piątek. Na jej mocy wygasły kadencje dotychczasowych zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. (PAP)

37 KOMENTARZE

  • @ Normals. PiSowski jazgot? Chłopie co ty możesz wiedzieć na ten temat. U was są dostępne reżimowe media z Polski. Gówno Prawda , Oraz Gówno Prawda całą dobę. A gdzie tv Republika? A gdzie Tv Trwam? Nie macie tego. Wiec co Ty chłopie możesz wiedzieć o sytuacji w Kraju? Ale wiesz co? poradzę Ci coś. Jak już nie masz dostępu do normalnych mediów przez Dish to oglądaj je w internecie. Masz na miejscu wspaniałego dziennikarza Mariusza Max’a Kolonko oglądaj jego MaxTv News. A prokuraturą Polską się nie przejmuję. Są bowiem dokumenty na to co mówię i Twój przedstawiciel przerżnie w sadzie z kretesem. Z resztą komuchy z prokuratury robią w gacie przed niezależnymi mediami, dlatego tak nam dokuczają. Nie są jednak głupi. Wprost przeciwnie są bardzo inteligentni i czują Wind’of Change. Za chwilę będą robić swoją robotę sumiennie a nie na zlecenie . Co by nie powiedzieć mamy u sterów polaków lepszych gorszych, ale swoich. Poprzednio byli przedstawiciele albo Moskwy, albo Berlina. Szczerze mówiąc wole Lepszych, gorszych ale naszych. I na koniec jedna uwaga. Zanim zaczniesz zabierać głos w dyskusji zapoznaj się dokładnie z faktami, anie bazuj na manipulacji mediów głównego ścieku „Main sewer”. Pobądx trochę w Kraju to zobaczysz co tu się dzieje naprawdę. Pozdrawiam. 🙂

  • Co ja moge chlopie wiedziec? Wszystko moge wiedziec ,mam ta nieszczesna tv.trwam i tv.republika i wlaczam ale po chwili nie wyrabiam i wylaczam .Jak mnie szmaciarz Brudzinski wyzywa od komunistow i zlodziei albo Prezes wyzywa od gestapowcow to pytam jeszcze raz .Co w PIS robia prokuratorzy PRL – Kryze i Piotrowicz , co w PIS robia szychy PZPR jak Jasinski ,co w PIS robia szmaciarze ktorzy pracowali dla SB jak Cenckiewicz ? Juz Ci mowie co oni robia w PIS – KARIERE !!!! I z kogo teraz cala Polska sie smieje wy PIS-owscy kaznodzieje?Dla wszystkich miernot umyslowych twojego pokroju ,ktorzy jedyna sluszna prawde znajduja w jedynej slusznej tv i jedynym slusznym radiu powiem tyle ,ja pamietam czasy kiedy w radiu ,prasie i tv byla jedyna sluszna prawda ktora serwowal nam PRL , a dzis mam wybor .Problem w tym ,ze oligofrenicy twego pokroju twierdza ,ze tylko PiS- owskie media mowia prawde a cala reszta swiata klamie .Wam juz kompletnie odwalilo ,twierdzicie juz ze nie tylko TVP i TVN klamia ,ale teraz juz tez Polsat ,Onet,WP,Interia ,Newsweek,CNN,Spiegel,Washington Post,New York Times ,Le Figaro – oni tez klamia bo zle pisza o PIS.A wiesz co sie robi z takimi typami ,ktorzy uwazaja ,ze caly swiat klamie tylko oni maja racje ? Zamyka sie ich w instytucjach bez klamek.Profesor Stepien byly prezes TK powiedzial madre zdanie .Jezeli jedna osoba mowi Ci ,ze jestes pijany – to byc moze klamie ,ale jezeli Ci to mowi 5 osob to lepiej sie poloz.I tak wiem ,ze tego nie zrozumiesz bo PIS to nie jest partia – to stan umyslu – tak jak w sekcie .Kto nie z nami ten wrog .Ostatnio nawet z profesor Staniszkis ,ktora do tej pory popierala PIS i wtedy byla dobra Polka ,PIS zrobil SB-eczke bo smiala ich skrytykowac.Ale szkoda pisac ,ty i tak nie kierujesz sie rozumem a tym co Ci naklamia w tv.republika wiec to tak jakbym probowal dyskutowac z trenowana malpka z cyrku.A tu masz jeszcze raz link i wytlumacz mi co te komuchy robia w PIS patrioto od siedmiu bolesci.
   http://natemat.pl/126573,byly-komunisto-nie-ucz-o-stanie-wojennym-posel-pis-z-przeszloscia-w-pzpr-wzywa-by-13-grudnia-budowac-nowa-solidarnosc

  • @ Normals. Ciekawe zwroty : szmaciarz oligofrenik, Tak wygląda język Miłości KODowców. Czy do Rodziców w ramach miłości też mówicie szmaciarze? a może mówicie oligofrenicy. Być może także jak zwracają Wam uwagę to zamykacie ich w wariatkowie? No właśnie. Komuniści uważali każdego kto nie myślał tak jak oni za wariata i zamykali ich w szpitalach psychiatrycznych. Już samo to mówi wiele o KODowskich zamiarach. Po za tym Demokratycznie wybrano PiS. Oni nie ukradli władzy. Platforma przerżnęła na własne życzenie dodajmy. No bo jak nazwać to że Komorowski w ciągu półtora miesiąca z 75% poparcia otrzymał jedynie 48? jak wytłumaczyć to,że Polscy ministrowie dali się nagrać jak dzieci.Żarli obiadki za sumę przeciętnego wynagrodzenia w Polsce, a pani Bieńkowska stwierdziła, ze jak ktoś pracuje za 6.000zł (w Polsce to duużo kasy) to jest albo złodziejem albo wariatem. Ludzie odrzucili degeneratów i zdrajców. Chcą mieć lepszych gorszych, ale swoich. Co do mediów to Newsweek to bankrut,CNN,Spiegel,Washington Post,New York Times ,Le Figaro – To lewackie gazety, które pływają jeszcze po powierzchni dla tego, ze euro-lewactwo jest u władzy. Zobacz jaki szok i strach był po wygranej samorządowej Marine Lepen. Mało w gacie nie narobili. Kwestia polskich mediów „Patriotycznych” Co to za patrioci, którzy latają na skargę do Niemców, do tych którzy katowali polaków? A teraz taki „niezależny” Lis lata po wszystkich mediach w Europie i bredzi? Pytanie czemu biega tylko do lewicowych? Czemu nie pójdzie np do EWTN? To, że tv Trwam , Republika, czy Telewizja Radom mówią prawdę to dobrze. Az dziwie się że mieszkaniec USA kraju szczególnie miłującego wolność i demokrację nie zauważa tak prostych rzeczy.. Ale tak to jest jak ogląda się reżimowe Gówno Prawda cała Dobę a porządne stacje się wyłącza. Przełącz się na patriotyzm. Wyłącz TVN , włącz myślenie. Pozdrawiam 🙂

  • Ludzie sa zmanipulowani i zaslepieni przez PiS. W normalnym kraju takie postkomunistyczne ugrupowanie jak PiS (prowadzone przez oblakanych liderow) nigdy nie wygra wyborow.

  • @ roman Drogi Romanie. mówisz o zaślepieniu PiSem? Zadaj sobie trud, wróć do kraju spróbuj przeżyć za jedną setną tego co masz w USA, i dopiero mów o zaślepieniu PiSem Wyłącz TVN włącz Myślenie Pozdrawiam 🙂

  • Droga Telewizjo Radom,
   Ja znam dzialalnosc ludzi tworzacych PiS od samego poczatku. Pierwsza partia Kaczynskich bylo Porozumienie Centrum i od tego czasu zaczela sie ich destrukcyjna dzialalnosc (zwlaszcza Jaroslawa). Jak Walesa wyrzucil Kaczynskich ze swojej ekipy, to Jaroslaw stracil rozum i nie potrafil sensonwnie dzialac. Katastrofa Smolenska poglebila ten stan ( Jaroslaw ponosi czesc moralnej odpowiedzialnosci za katastrofe). Gdyby J. Kaczynskiemu zalezalo na dobru Polski, to Kurski, Maciarewicz, Ziobro i wielu im podobnych siedzieli by przed telewizorami, a nie byli w ekipie rzadzacej. Jedyny cel Kaczynskiego to zniszczenie przeciwnikow politycznych i dlatego chce wladzy totalitarnej na wzor Putina. „Ciemny lud” to kupil i dal PiS nieograniczona wladze, ale kazdy narod ma taka wladze na jaka zasluguje.

  • @Telewizja Radom,
   Bardzo gleboki deficyt myslenia wystepuje w twoich wypowiedziach, a to typowe dla zwolennikow PiS i totalitarnej, postkomunistycznej wladzy.

  • @ Sabrina. Kochana Sabrino. Próbujesz obrażać to cienki dowcip Zamiast tego użyj jakichś argumentów. A tak dla twojej informacji. Radomska Metropolia liczy prawie siedemset tysięcy ludzi. Samo miasto prawie 300.000. A rządzi u nas uwaga KODziki……… PO. Obrażając radom obrażacie PO. To oni u nas rządzą marnie z resztą 🙂

 1. Normals lubi jak Niemcy i UE rozkazuje Polsce co maja robic i jak robic zeby Niemca i UE sie opacalo. Normals chce islamistow w Polsce bo tak chciala jego byla premier Kopacz, Normals chce zeby Polska caly czas byla panstwem na uslugach zeby inne panstwa mogly wykorzystac Polske ile sie da. Ale Normals zaraz powie ze przeciez w Polsce jest super tyle nowych autostrad, tyle nowych mostow, tyle wspanialych hipermarketow i te cudowne dotacje z UE normalnie miod, a ile Polakow moze sobie teraz wyjechac za granice (ZA CHLBEM). Zyc nie umierac, tak Normals by to okreslil. Niemcy wraz z UE sa to pasozyty zerujace na Polsce, wszystko jest robione tak zeby wyzysk byl jak najwiekszy. A podobno w UE wszyscy sa na tych samych zasadach to jak to jest ze media w Polsce w wiekszosci sa niemieckie, a niemieckie media w Niemczech sa niemieckie, dlaczego w Polsce Hipermarkety sa zagraniczne, dlaczego wszelkie dobra polskie sa przejmowane przez zagraniczny kapital? UE jest to sztuczny twor do ktorego Polska nigdy nie powinna wejsc, bo nas zawsze tam wykorzystaja jestesmy za biedni zeby tam byc, nie mamy pieniedzy zeby inwestowac i wykupowac zagraniczne firmy to nie jest dla nas to oni nas wykupuja. Skoro jestesmy w UE to nasza gospodarka (NASZA) powinna rozwijac sie w zawrotnym tempie, bo chyba o to chodzilo wchodzac do UE, wszystkie dlugi jakie mamy powinny malec skoro tak dobrze prosperujemy powinnismy byc jednym z bogatszych panstw na swiecie bo przeciez o to chodzilo jak bedziemy w UE. Bo po co nam UE jesli nie ma rozwoju gospodarczego. Normals czy wiesz ile Polska ma dlugu, czy wiesz ze w Polsce jest niz demograficzny bo mlodzi ludzie nie maja pieniedzy zeby zakladac rodziny czy wiesz ile Polakow jest poza Polska pracujacych w UE tak w tej samej UE co Polska jest, ktora to niby miala byc zbawieniem dla nas. I przestan wymyslac i wyjezdzac na PiS bo sam dobrze wiem ze PiS nie jest idealny i tez popelniaj bledy. Na dzien dzisiejszy nie ma lepszej partii niz PiS i Kukiz, reszta to sprzedawczyki. Polsce potrzebni sa dobrzy doradcy i eksperci roznych masci a tagze dobrzy negocjatorzy ktorzy moga wynegocjowac dobre warunki dla Polski i tego nam brakuje. Twoje PO z reszta choloty sprzedawalo Polske metr po metrze ale ty zaslepiony cudowna Polska ktora ci pokazuja zaklamane media ze jest kolorowo i cudownie. Dla Normalsa 1000 miliardow dlugu to nic. Ty jestes z tych ludzi co jak sie na nich leje to mowia ze deszcz pada.

  • Po pierwsze to nie jest moje PO ,bo nigdy nie nalezalem do zadnej partii,po drugie poczytaj sobie moje posty tu wlasnie na temat sprowadzania muzulmanow .Ja od dawien dawna bilem na alarm i krzyczalem zeby bron Boze muzulmanow nie wspuszczac do Polski,to ja osobiscie dotarlem do autentycznych dokumentow Szwedzkiej Policji na temat 55 stref nie kontrolowanych przez Policje i wtedy ,kiedy w TV drwiono z Kaczynskiego ze wymysla zagrozenia ja wyslalem te dokumenty do TVN z listem ,w ktorym napisalem ,zeby zamiast wysmiewac Kaczynskiego niech sie lepiej zapoznaja z domumentami.Ja nie jestem slepym zwolennikiem jednej partii czy drugiej ,potrafie samodzielnie myslec i kiedy mu sie cos nalezy to wale prosto z mostu.Ja jak nick wskazuje jestem ,za normalnoscia a PIS jest ostatnia partia ,ktora te normalnosc Polsce zapewni.To dlaczego media w Polsce sa zagraniczne jest bardzo proste do wytlumaczenia – w Polsce nie bylo chetnych lub majacych wystarczajace fundusze zeby zainwestowac w media.Pamietaj ,ze Polska po 50 letniej okupacji byla panstwem stosunkowo biednym.I dalej najbogatszym nie jest ale jest duuuuuuzo lepiej.
   PIS i Kukiz doprowadza Polske do ruiny ,idac na wojenke z wszystkimi i robiac z Polski druga Rosje z carem Kaczynskim na tronie.Ja mam jedna prosta zasade ,nie popieram klamcow a tyle razy ile PIS klamal to szkoda gadac.Co sie stalo z Duda pomoc ? Wiadomo ,wybory wygrane olac Polakow.Co sie stalo z obietnica zajecia sie kredytami frankowiczow w pierwszych 3 miesiacach prezydentury Dudy ?Cisza nic ,bo po co – wybory wygrane .A wiesz kto wpedzil Polakow w te kredyty ? Twoj kochany PIS ,ktory blokowal kontrole bankowa .Na to tez mam dokument .
   http://old.pis.org.pl/article.php?id=4415w
   A potem opowiadaja bajki ludziom ,jacy to oni sa pro- polscy ,pewnie dlatego obsadzaja urzedy komuchami i prokuratorami PRL.I ja mam takich ludzi popierac ?Nie po to lalem sie z ZOMO ,zeby na nich teraz glosowac.Ty najwyrazniej mlody jestes i nie masz pojecia o czym pisze ale ja widze powrot komuny ,bo wiem z autopsji synku jak komuna wyglada .Dla Ciebie to jest jakis science fiction a dla mnie to czasy mlodosci ,nie pouczaj wiec mnie bo najwyrazniej nie masz pojecia o czym piszesz.

 2. @ iwan. Wiesz co Iwan tak sobie myślę. Nie wiem czy się zgodzisz ale zastanawiam się czy te trolle z KODU np Normals to one są głupie tak same z siebie czy ktoś im za to płaci? Pytam dla tego, ze wypisywanie przez nich takich głupot musi strasznie boleć i takie postępowanie za darmo? Co o tym myślisz? Cieszę się, że jesteś patriotą i tv Gówno Prawda całą Dobę nie namieszała ci w głowie . Szacun bracie 🙂 Pozdrawiam 🙂

  • Widze ,ze znalazles sobie rownego kolege ,mozecie teraz zalozyc kolko rozancowe i wychwalac w nim Kaczynskiego ,tak jak pisalem do takich oligofrenikow jak wy nie trafiaja argumenty merytoryczne bo wy i tak wiecie wszystko lepiej,nastepna stacja Tworki.

  • No i widzicie Normals wysyła tych co myślą inaczej do TWOREK Czyli do wariatkowa . Pamiętacie jak PZPR ” Wrogów Ludu” uważało za wariatów? Myślenie rodem z KC i ty mój drogi Normals mówisz, że nigdy nie należałeś do żadnej partii? Formalnie może i nie, ale de facto KC siedzi w Tobie od stóp do głów. Wyłącz TVN włącz myślenie . Pozdrawiam 🙂

  • Oczywiscie nic nie zrozumiales ,z tego co napisalem tak jak przewidzialem .A do Tworek wysykam psychopatow ,ktorzy tak jak ty twierdza ,ze caly swiat klamie a tylko oni maja racje .Wszedzie widza zamachy ,konspiracje taka paranoja lub mania przesladowcza jak kto woli ,to juz niech rozstrzygna psychiatrzy.A ty jestes dla mnie totalnym zerem ,z jednej strony zaslaniasz sie Bogiem i walczysz z komuna ,jednoczesnie negujac takie inicjatywy jak WOSP ,ktora pomaga zwyklym prostym ludziom i popierajac prawdziwych komunistow ,ktorzy robia kariere w PIS.Jakos mi nie odpowiedziales na moje zarzuty a podalem Ci konkretne nazwiska .Tak wyglada ” merytoryczna ” dyskusja z PIS- lamista jakim jestes.I zachecam Cie ,zrob to o czym pisales wynajmnij prawnika i mnie pozwij a zmiadze Cie w sadzie jak malego robaka bo tu w stanach Sady sa niezawisle i odpolitycznione czego pewnie nie mozna bedzie niebawem powiedziec o Polsce rzadzonej przez klan Kaczynskiego.Zobaczysz jak to wyglada w prawdziwej demokracji i mam nadzieje ,ze w Polsce prokurator wezmie sie Ci sie za tylek ,chociaz Ziobro zapewne bedzie chwalil takie kanalie jak ty.

  • @ Normals. I jeszcze jedno. Odczep się od kółek różańcowych. Tak się składa, że należę do Koła Różańcowego. Jeśli się nie modlisz Twoja sprawa ale nie dyskryminuj tych co się modlą. I wiesz co? Chyba skorzystam z Twojej rady i wynajmę w USA Prawnika, aby w moim imieniu Cię pozwał o obrazę uczuć religijnych. Jesteś w duchu Komunistą to bądź, ja nie mam nic do Ciebie, ale nie obrażaj uczuć ludzi wierzących. Zwłaszcza moich bo to ma wszelkie szanse na skończenie się procesem z mojej strony. Wyłącz TVN włącz myślenie 🙂

  • @ Mormals. A kto mówi, że Ty popierasz Muzułmanów? Jasne ze ich nie popierasz. Ale udzielasz poparcia tym którzy są sługusami Brukseli, a ta z kolei ich popiera. Nie popieraj wiec tych, którzy chcą ich bezkrytycznie ściągać do Polski. A co do trollowania to znów wyzywasz poniżasz sorki ale to typowe KC PZPR-oni też tak robili. Tak w ogóle to czy naprawdę nie zauważasz manipulacji polityków PO ? przecież to aż bije w oczy. Nie widzisz tego że prezes TK spowodował rozłam w samym Trybunale? Wyszłą nowa ustawa o TK i według niej powinien procedować, a nie według starej. Mówi to nawet prof. Marek Chmaj, którego ciężko posądzać o zbrodnię sprzyjania PiS-owi. Wyłącz TVN-włącz myślenie Pozdrawiam 🙂

  • Hola hola ,ustawa jest zaskarzona i TK sprawdzi jej konstytucyjnosc w lutym ,wiec ona nie obowiazuje !!! Sam wlacz myslenie .I dalej nie odpowiedziales mi na zaden z moich zarzutow.Po raz trzeci Cie pytam dlaczego komuchy robia kariere w PIS i podalem Ci konkretne nazwiska aparatczykow PZPR i PRL? Uwazasz sie za takiuego eurudyte a 3 razy musze Cie pytac a ty mi dalej nie odpowiadasz ? Tak Cie szkolili w PZPR ?To wreszcie odpowiedz na moje pytania w innym przypadku wiadomo bedzie , ze jestes jednym wielkim BS ,ktory tylko pomawia a juz na konkretne zarzuty nie odpowiada.Money talk’s ,bull s… walk’s …….

 3. Krzysztof Skiba udzielił wywiadu portalowi Dziennik.pl. Muzyk i satyryk w czasach PRL działał w podziemiu, które organizowało różne wydarzenia oświeszające ówczesne władze. Jak twierdzi, swój patriotyzm rozumie jako patrzenie na ręcę władzy i recenzowanie jej poczynań. W rozmowie ocenia obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Artysta w wywiadzie nie przebiera w słowach, jednak jak zapewnia: – Przeżyłem generała Jaruzelskiego, który wsadził mnie do więzenia, absolutnie więc nie boję się infantylnej dyktatury PiS.
  Frontmen zespołu Big Cyc nie jest entuzjastą poczynań rządu. Jak mówi: – PiS jest u władzy od 2 miesięcy, a właściwie już rozpoczął wojnę z całym światem. Psują prawo, dopuszczając się skandalicznych praktyk, jakiś nocnych akcji, które budzą zdziwienie i kpiący uśmiech. W nocy można bowiem włamać się do sklepu, ale żeby mianować sędziów Trybunału, czy zwalniać niechętnych sobie urzędników? To jest praktyka niestosowana w normalnych krajach demokratycznych. Nie trzeba być znawcą prawa, żeby wiedzieć, że mianowanie sędziów o 1 w nocy, to coś robionego chyłkiem, za plecami, jakby ci rządzący mieli coś na sumieniu. To daje fatalny obraz Polski w świecie. Polska polityka od dawna nie budziła takiego zaniepokojenia instytucji europejskich. Chyba tylko za czasów PRL-u były takie protesty. To świadczy o tym, że obecnie rządzący zachowują się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany.
  Na pytanie, które z działań rządu w ostatnim czasie zrobiło na nim największe wrażenie stwierdził: – Na przykład wypowiedź ministra Waszczykowskiego o tym, że wegetarianie i rowerzyści to lewacy i marksiści, hołdujący niepolskim tradycjom. Zastanawiam się więc, czy ministrowi chodziło o to, że prawdziwy Polak jeździ na koniu i zajada kotleta schabowego? A skoro rower uważany jest za lewacki, to co z wrotkami i rolkami? Snowboard jest także wysoce podejrzany, należałoby się więc zastanowić, jakie sporty są bardziej prawicowe, a jakie lewicowe.
  Skiba nie przebiera w słowach, gdy mówi o swoich obecnych odczuciach: – Jest trochę jak w rosyjskim przysłowiu, czyli i śmieszno, i straszno. Z jednej strony mnie to śmieszy, a z drugiej przeraża, bo widzę, że PiS nie potrafi rządzić, jeśli nie ma pod butem mediów i wymiaru sprawiedliwości. Opanowali przecież wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie, a mimo to nie są w stanie rządzić, póki nie złamią sądów tak, by na telefon wydawały takie wyroki, jakich życzy sobie pan prezes Kaczyński. Chcą też usłużnych sobie i lokajskich mediów. Tylko w atmosferze absolutnego braku krytyki PiS czuje się zdatny do rządzenia. To pokazuje, że oni sami nie wierzą we własne siły, jakby mieli zakodowany gen patałacha: za co się nie wezmą, to wszystko spartolą. Na razie tak to wygląda, bo za co się nie biorą, to jest cyrk i ośmieszenie Polski. Opinię w świecie mamy teraz fatalną.
  W wywiadzie mocno obrywa się również Antoniemu Macierewiczowi, Jak mówi muzyk: – Antoni obroną naszego kraju za bardzo się nie zajmuje, on w tej chwili tropi sprawców wypadku w Smoleńsku i wystawia wartę honorową na miesięcznicach smoleńskich. Nie na tym powinna polegać działalność Ministerstwa Obrony Narodowej. Armia wymaga mądrego przywódcy, który się na tym zna, niestety Antoni ze swoimi obsesjami nie jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Podsumowałbym to tak, że jego inteligencja otrzymała ostatnio status uchodźcy. Ponadto tłumaczy powód swojego fatalnego wrażenia o urzędnikach MON: – Choćby przez wypowiedzi współpracowników ministra Macierewicza, którzy mówią, że chcielibyśmy mieć dostęp do zasobów amerykańskiej broni nuklearnej, czyli mają jakieś marzenia o bombie atomowej. To jest sen szaleńca. Oczywiście, to jest także śmieszne i można by na przykład napisać o tym piosenkę zatytułowaną „Antoni nas obroni”. Z drugiej strony, to jest jednak niebezpieczne, bo ta niefrasobliwa wypowiedź świadczy o tym, że to są niedoświadczeni ludzie bez ogłady i bez wyrobienia politycznego. No ale jak się otacza 20-latkami, którzy znają się tylko na Harrym Potterze, albo byli kierownikami aptek i nie mieli nic wspólnego z wojskiem, to wychodzą takie kwiatki. Myślę, że kiedy w rosyjskim wywiadzie zobaczyli doradców Macierewicza, strzeliły korki od szampana.

 4. @Normals Niesiolowski. Mam dla ciebie nowy nick name po tych twoich obrazajacych komentarzach idealnie pasuje do ciebie, normalnie jak bym slyszszal Stefana Niesiolowskiego. Jesli chodzi o frankowiczow to nie zwalaj winy na PiS bo kredyty we frankach nie byly przymusowe, kto chcial to bral, byla to jedna z opcji kredytowych. Wieksza wine za to ponosza banki ktore jak znam zycie wciskaly ludzia te kredyty nie tlumaczac skutkow ubocznych tego kredytu. Jesli chodzi o media to bardzo sie ciesze ze beda media rzadowe zeby byla przeciwwaga dla polskich (niemieckich) mediow. I prosze nie pisz o ludziach ktorzy w wyniku zmian w mediach traca prace, bo codziennie ktos gdzies traci prace ale jakos w mediach o tych osobach nie slychac. A ci sobie poradza z glodu nie umra bo nie zarabiali najnizszej krajowej. Przestan ciagle o tym PiSie pisac, napisz cos o PO i PSL jak pozwolili zgodzic sie na przyjazd islamistow do Polski, napisz cos o aferach ktore zostaly pod dywan zamiecione a jest tego pelno. Wypadek pod Smolenskiem, dlaczego komisja miedzynarodowa sie tym nie zajela. Sp. gen. Petelicki sam powiedzial ze za to Donald Tusk powinien stanac przed Trybunalem Stanu. Afera z OFE, miliardy zlotych skradzione ludzia. Miliardowe przekrety i afery bylego rzadu, ale ty tego nie widzisz a moze nie chcesz widziec. Tak jak pisalem wczesniej PiS nie jest idealny i tez zalicza wpady ale przy takich przekretach jak robilo PO i PSL to PiS przy nich to pikus. A to ze teraz zachodnie media krytykuja nasz terazniejszy rzad i ze tracimy na arenie miedzynarodowej to dlatego ze przestalismy lizac im pale. Po twoich wpisach moge wywnioskowac ze komunistyczne demony przeszlosci cie mecza i probujesz nam wmowic ze komuna wraca. To nie komuna wraca to Prawo i Sprawiedliwosc przychodzi. Badz wiecej obiektywny bo narazie tego nie widac. Ty zyjesz w POwskiej iluzji. Obudz sie!

  • Masz racje ,ja zyje w iluzji ,tylko ze za zadnych poprzednich rzadow Unia Europejska nie wszczynala procedury sprawdzajacej czy w Polsce nie jest lamana konstytucja ,za zadnych poprzednich rzadow nie grzmial na Polske caly swiat a wrecz przeciwnie ,zaden poprzedni rzad nie doprowadzil do obnizenia ratingu kredytowego Polski .PIS osiagnal to wszystko w 2 miesiace .A wiekszosc tzw afer to bzdura i wymysl prawicy .Zgodnosc transferu ( a nie zadnej kradziezy ) funduszow z OFE byla badana przez TK ,ktory nie dopatrzyl sie tam zadnych nieprawidlowosci ,pozatym kazdy mial wybor czy chce czy chce pozostawic czesc funduszy w OFE czy przeniesc do ZUS – znowu stek bzdur.Jezeli chodzi o Smolensk to ,zobaczymy jak zajmie sie tym PIS ,bo Rosja juz im pokazala srodkowy palec i powiedziala ,ze i tak wraku nie odda do czasu zakonczenia sledztwa.Na temat muzulmanow juz Ci odpisalem i wystarczy kliknac na link ,ktory Ci podalem ,zeby poznac moje zdanie wiec nie wiem czy masz amnezje czy nie potrafisz kliknac na link.O PIS bede pisal ,bo trzeba ludzi uswiadamac jaki los zgotowali Polsce.

 5. LOL.
  Ja wrecz uwielbiam, jak polskie katolibany kloca sie pomiedzy soba, ktora to partia polska jest lepsza i ktora jest bardziej demokratyczna czy komunistyczna, Najlepsze z tego wszystkiego, ze kazda polska partia jest bardziej liberalna niz partia demokratyczna w USA ale z jakis dziwnych wzgledow polskie wory herbaciane wola glosowac na republikanow (w USA) czyli partie gnebiaca biednych i pracujacych niz na demokratow,ktorzy ich chronia przed najbogatszymi.i wyzyskiem. Normalnie szok macicy.

 6. @Rysiu. Podziekuj swojemu prezydentowi Obamie za przymusowe ubezpieczenie zdrowotne ktore trzeba wykupic w danych miesiacach bo jak nie to kare trzeba placic i nie ma mozliwosci wykupic kiedy sie chce i zmieniac kiedy sie chce. Mialy byc za przystepna cene a wychodzi co innego. Marionetka Obama chce jeszcze wziasc sie za kontrolowanie broni, ciekawe co twoj prezydent kreci, pewnie cos duzego planuje w Ameryce skoro sie obawia ze ludzie na ulice wyjda i beda chcieli rzad obalic. Poczekamy, zobaczymy.

  • Glupi jestes i takim bedziesz iwan.
   Twoje podatki placily za „murzynow” czy innych „polaczkow”, ktorzy nie majac kasy, chodzili do emergency room po advil – teraz te wory herbaciane musza placic za ubezpieczenie. Poza tym, pacanie, miliony ludzi nie moglo nawet wykupic ubezpieczenia, bo NAJBOGATSZE firmy w USA, czyli ubezpieczalnie odmawialy ubezpieczenia, tylko dlatego, ze ktos mial nadwage, ojca z zawalem czy rakiem, matke w ciazy. Ty idioto nawet nie wiesz z czym roman ma klopoty, ale wiesz, ze Obama osobiscie przyjdzie do ciebie odebrac ci pistolet. Idz sie leczyc, teraz masz szanse.

 7. @Normals Niesiolowski. Amnezji nie mam i wiem dobrze ze napisales o Islamistach. Ale ja sie pytalem zebys naposal:DLACZEGO BYLY RZAD ZGODZIL SIE NA WPUSZCZENIE ISLAMISTOW DO POLSKI. Pytalem sie tez:DLACZEGO ZARAZ PO WYPADKU W SMOLENSKU NIE ZOSTALA POWOLANA KOMISJA MIEDZYNARODOWA DO SPRAW WYPADKOW LOTNICZYCH. Teraz juz mnie nie interesuje co sie dzieje z wrakiem tego samolotu bo juz jest po fakcie i nie dbam ktory palec pokazuje nam Rosja. Tak jak wczesniej pisalem ze przestalismy lizac pale zachodowi i UE i dlatego jest sztuczna nagonka medialna przez polskie (niemieckie) i zachodnie oraz ten sztuczny rating kredytowy ktory nam obnizyli bez zadnego powaznego uzasadnienia. Dali nam do zrozumienia ze jak tak dalej bedzie i nie bedziemy lizac ich paly, to tak sie wlasnie bedzie konczyc. Pisanie ze afery PO i PSL sa wymyslem prawicy to tylko sie tym kompromitujesz piszac takie bzdury. Dosadnie to pokazuje ze zyjesz w POwskiej iluzji. Szkoda wiecej pisac bo to tylko strata czasu, Normals Niesiolowski zawsze zna prawde ktora zawsze jest po jego stronie. Dobre hehe…

  • Wiec skoncz juz pisac Iwan Pawlowicz bo zyjesz w oparach absurdu,Ciebie bardziej interesuje sledztwo Smolenskie ,ktore absolutnie nic nie zmieni niz fakt ,ze zloty szybuje w dol ,ze przeciw Polsce obraca sie caly swiat i podniecasz sie watpliwymi aferami nie zwracajac uwagi na fakt ,ze Ci twoj kraj PIS demoluje ,klamiac na kazdym kroku.Ogladam wypowiedz czlonkow Unii ,czytam prase zagraniczna ,sledze sytuacje na rynku finansowym i widze w jakim kierunku to wszystko idzie ,a potem widze jak wychodzi jakis przedstawiciel PIS i wmawia ludziom ,ze to nie prawda .Ze to bzdura ,ze oni nie wiedza o czym mowia .Widze jak PIS ,skarzy sie jaka ta opozycja zla i donosi na Polske ,a zapomina jak PIS donosil na Polske w parlamencie europejskim ,organizujac debaty na ktorych Ziobro plakal w rekaw Unii jak to w Polsce jest lamana demokracja.Klamia ,pomawiaja ,wmawiaja ludziom ,ze walcza z komuna ,przerabiaja Polske na druga Rosje z carem Kaczynskim na tronie .Takim prostym ludziom jak ty ,naobiecaja gruszki na wierzbie i idioci maja radoche.Ale ty przeciez wiesz wszystko lepiej ,bo tak Ci twoj guru Kaczynski i jego sekta mowia .Zal mi Ciebie prosty ,ograniczony czlowieku ,bo jestes maluskim czlowieczkiem ,niezdolnym do analitycznego i logicznego myslenia .Ty tylko palasz checia zemsty i niszczenia ,dokopac dla PO i PSL to twoj cel a nie dobro Polski .Umiesz tylko myslec destrukcyjnie ,tak jak Ci twoi wlodarze PIS-owscy rozkazuja ,niszczyc wszystko co Polska do tej pory osiagnela .Trabiliscie przed wyborami ,ze Polska jest w ruinie ,nawet twoja premier Szydlo organizowala konferencje na tle ruin zeby takim oszolomom jak ty udowodnic jak w Polsce jest zle.Takiej ruiny jakiej PIS zrobil w kilka miesiecy nie zrobil przez 25 lat zaden rzad .Gratulacje !!!Oto prawdziwe oblicze „dobrej zmiany” w wydaniu PIS.

REKLAMA

2114944856 views

REKLAMA

2114945088 views

REKLAMA

REKLAMA

2116741478 views

REKLAMA

2114945228 views

REKLAMA

2114945327 views

REKLAMA

2114945435 views