REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W sondażu dla TVN wygrywa Trzaskowski, w badaniu dla "Gazety Polskiej" -...

W sondażu dla TVN wygrywa Trzaskowski, w badaniu dla “Gazety Polskiej” – Duda

-

Rafał Trzaskowski może liczyć na 46,4 proc. głosów w drugiej turze wyborów, a Andrzej Duda – na 45,9 proc. – wynika z sondażu Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24. Na zwycięstwo Dudy wskazuje natomiast sondaż Indicatora dla “Gazety Polskiej”, w którym prezydent ma 45,9 proc. a Trzaskowski – 44, 7 proc.

“Według najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla +Faktów+ TVN i TVN24 wyniki urzędującego prezydenta i prezydenta Warszawy są bardzo zbliżone” – podano na stronach TVN24. W badaniu poparcie w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 46,4 procent ankietowanych, a dla Andrzeja Dudy – 45,9 procent. 7,7 procent ankietowanych deklaruje, że nie wie, na kogo zagłosuje.W poprzednim sondażu Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24 z 3 lipca 1 punktem procentowym też prowadził Rafał Trzaskowski – dostał 47 proc. Poparcie dla Andrzeja Dudy zadeklarowało 46 procent respondentów. 7 procent badanych stwierdziło 3 lipca, że nie wie, na kogo zagłosuje.

Najnowszy sondaż telefoniczny dla “Faktów” TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 8-9 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 pełnoletnich osób.

REKLAMA

Na zwycięstwo starającego się o reelekcję prezydenta Dudy wskazuje natomiast sondaż ośrodka Indicator na zlecenie tygodnika “Gazeta Polska” opublikowany na stronie niezalezna.pl. Wyniki tej ankiety przestawiają się następująco: Andrzej Duda – 45,9 proc. poparcia a Rafał Trzaskowski – 44,7 proc. Według Indicatora w wyborach nie weźmie udziału 3,3 proc. Polaków, a 6,1 proc. jeszcze nie zdecydowało, na kogo zagłosuje.

Badanie dotyczące preferencji wyborczych oraz opinii Polaków dotyczącej obecnej sytuacji w kraju zostało zrealizowane przez Centrum Badań Marketingowych Indicator metodą ankiet on-line CAWI. Pomiaru dokonano w dniach od 8 do 9 lipca 2020 r. na próbie N=1000 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba była reprezentatywna ze względu na płeć, wiek, województwo oraz wielkość miejscowości zamieszkania. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks