REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W sobotę pogrzeb 10-latki z Mrowin; mieszkanka wsi: zabił także swoją duszę

W sobotę pogrzeb 10-latki z Mrowin; mieszkanka wsi: zabił także swoją duszę

-

W sobotę o godz. 10 w kaplicy na cmentarzu w Żarowie (Dolnośląskie) rozpocznie się ceremonia pogrzebowa zabitej 10-latki Kristiny. On zabił nie tylko niewinne dziecko, ale także swoją duszę – mówi o mordercy starsza mieszkanka Mrowin.

Na bramie cmentarza w Żarowie (niewielkim mieście sąsiadującym ze wsią Mrowiny) wisi klepsydra informująca o śmierci i pogrzebie dziewczynki. “W dniu 13.06.2019 w wieku 10 lat zmarła śmiercią tragiczną Kristina (tu w oryginale nazwisko – PAP). Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona 22.06.2019 r. o godz. 10.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Żarowie, po której nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy. O czym powiadamiają z głębokim smutku i żalu Mama, Tata, Rodzeństwo, Dziadkowie i Rodzina” – czytamy.

REKLAMA

Obok zawieszono prośbę rodziców, aby uczestnicy pogrzebu nie przychodzili na ceremonię w czarnych ubraniach. “Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki”. Zamieszczono również apel do mediów, aby nie robić fotografii, nie filmować i nie przeprowadzać transmisji z uroczystości pogrzebowych.

Trumna z ciałem zamordowanej Kristiny spocznie w nowej części cmentarza.

“To straszne wydarzenie. Nie wiem, czy przyjdę na pogrzeb. Patrzeć na nieszczęście matki, całej rodziny – nie wiem, czy to wytrzymam” – mówi PAP na cmentarzu starsza mieszkanka Żarowa.

Pożegnać Kristinę przyjdzie w sobotę starsza mieszkanka Mrowin. “Znałam ją, znam jej mamę i babcię. Przyjdę pożegnać to dziecko, pomodlić się za nią” – zapowiada. “To, co się stało, to straszne nie tylko dla dziecka i jego rodziny, ale także dla samego sprawcy. On zabił nie tylko niewinne dziecko, ale także swoją duszę” – dodaje.

W Mrowinach ludzie niechętnie rozmawiają o tragicznym wydarzeniu sprzed tygodnia. Pracują w ogrodach, sprzątają posesje. “O, kolejna telewizja przyjechała” – komentują na głos pojawienie się auta z logo jednej ze stacji telewizyjnych.

Przed domem, w którym mieszka rodzina zamordowanej dziewczynki, stoi samochód z policjantami.

10-letnia Kristina w ubiegły czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum Mrowin, od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 m od miejsca zamieszkania. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w poprzedni piątek, że przyczyną śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzany o zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok oraz zarzut podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu zarzutów. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.(PAP)

fot.Google Map

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks