REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W poniedziałek PiS przedstawi wyniki ankiety konstytucyjnej

W poniedziałek PiS przedstawi wyniki ankiety konstytucyjnej

-

W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość przedstawi podsumowanie ankiety konstytucyjnej. Z prośbą o zorganizowanie ankiety – jak poinformowało PAP źródło zbliżone do kierownictwa partii – politycy PiS zwrócili się dwa lata temu do profesorów, konstytucjonalistów.

Według nieoficjalnych informacji PAP w podsumowaniu ankiety znajdą się propozycje ewentualnych zmian w konstytucji, autorstwa zaproszonych do współpracy ekspertów.

REKLAMA

“Wystąpiliśmy do profesorów z prośbą o wypełnienie ankiety, oni nam odpisali i to jest zebranie tych odpowiedzi i zaprezentowanie ich” – powiedział polityk z władz PiS.

Według informacji PAP, w prezentacji ankiety, planowany jest udział m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W maju 2016 r. prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że potrzebna jest zmiana konstytucji. Również prezydent Andrzej Duda wyraził pogląd, że należy się pochylić nad konstytucją z 1997 roku, dokonać wnikliwej jej oceny i przygotować rozwiązania.

Rzeczniczka partii Beata Mazurek poinformowała wówczas, że PiS chce “zmiany w konstytucji, rozpocząć od dyskusji wewnątrz partii” z ekspertami i konstytucjonalistami.

Jak wówczas mówiła, kolejnym krokiem miała być ankieta konstytucyjna z udziałem prawników, konstytucjonalistów, politologów. Efektem tej ankiety – podkreśliła Mazurek – będą “propozycje, które byłyby dyskutowane ze wszystkimi siłami politycznymi i dawałyby podstawę ku temu, by w sposób merytoryczny odnieść się do tego, w jakim zakresie, w jakim kształcie obecną konstytucję należałoby zmienić”.

Rzecznik PiS zapowiedziała wówczas, że po debacie wewnątrz partii, zostaną wypracowane konkretne wnioski. (PAP)

fot.Wikipedia

2 KOMENTARZE

  1. Podstawowa zmiana w Konstytucji powinna dotyczyć sądownictwa: zastąpienie tego co jest przez Common Law. Tylko wprowadzenie ław przysięgłych jest receptą na aktualną sądową patologię. No ale taką ankietę to się kieruje do ludu a nie do konstytucjonalistów – prawników z koneksjami w sądach którym obecny, skorumpowany system może pasuje?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks