REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W Niedzielę Wielkanocną sami możemy pobłogosławić święconki

W Niedzielę Wielkanocną sami możemy pobłogosławić święconki

-

Z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa w tym roku w kościołach kapłani nie święcili pokarmów w Wielką Sobotę. Rzecznik Archidiecezji Łódzkiej ksiądz Paweł Kłys przypomina, że sami możemy pobłogosławić święconki podczas niedzielnego śniadania wielkanocnego.

W tym roku, podczas pandemii groźnego patogenu SARS – CoV-2, nie można było iść w Wielką Sobotę ze święconką do kościoła. Wierni jednak, po przygotowaniu tradycyjnych pokarmów w Wielką Sobotę, sami mogą je pobłogosławić przy niedzielnym śniadaniu – powiedział PAP ksiądz Kłys.

REKLAMA

“Kiedy zasiądziemy do stołu, niechaj najstarszy z rodu – tata, mama, dziadek, babcia – odmówi modlitwę przygotowaną jako poświęcenie, a jeśli nie to po prostu +Ojcze nasz+. Wtedy możemy podzielić się jajkiem i tym wszystkim, co znajduje się w koszyczku, czy na talerzu święconki” – tłumaczył PAP rzecznik Archidiecezji Łódzkiej.

Specjalne błogosławieństwo, które nestor rodziny ma wypowiedzieć podczas uroczystego śniadania wielkanocnego, można znaleźć m.in. na stronie internetowej www.episkopat.pl

W tradycji chrześcijańskiej symbole są bardzo ważne, ale musimy się też nauczyć żyć w rzeczywistości przepełnionej lękami i cierpieniami spowodowanymi pandemią – dodał ks. Kłys.

“Wieki Post kończy się Krzyżem, ale potem przychodzi Zmartwychwstanie. Po tym naszym cierpieniu, utrudzeniu związanym z zamknięciem w domu, z izolacją, z kwarantanną, po Zmartwychwstaniu Pańskim, wraz z wiosną, przyjdzie nasze zmartwychwstanie, czyli powrót do normalności” – podsumował ksiądz Kłys. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks