REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W 70. rocznicę powstania warszawskiego 70 sekund ciszy w mediach

W 70. rocznicę powstania warszawskiego 70 sekund ciszy w mediach

-

70 sekundami ciszy polskie media upamiętnią w piątek w godzinę W 70. rocznicę powstania warszawskiego. Do akcji przyłączyło się już kilkadziesiąt stacji telewizyjnych i radiowych oraz 1,5 tys. portali internetowych.

fot.Paweł Kula/EPA
fot.Paweł Kula/EPA

REKLAMA

O godz. 17 w piątek swoje audycje przerwą na 70 sekund kanały telewizyjne, m.in. Polsat, TVN, TVN 7, TTV, Fokus TV, Polo TV, Eska TV, Puls, Puls 2, oraz stacje radiowe, RMF FM, RMF Classic, RMF Maxx, TOK FM, Rock Radio, Eska, Eska Rock, Wawa, Plus, Vox FM, Złote Przeboje, Akademickie Radio Centrum, Nasze Radio Sieradz, Radio Nostalgia, Radio Stargard, Radio Żnin FM.

Wśród 1,5 tys. portali internetowych, które dołączyły do akcji, znalazły się m.in. Onet.pl, Wp.pl, O2.pl, Interia.pl, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Se.pl, Newsweek.pl, witryny wydawców mediów regionalnych Polskapresse i Media Regionalne. W upamiętnienie godziny W włączyły się również portale polonijne.

Biorące udział w akcji stacje telewizyjne i radiowe wyemitują w piątek o godz. 17 spot “70 sekund dla Powstańców”, w ramach którego ciszę będą przeplatać archiwalne odłosy walk powstańczych nagrane 70 lat temu na ulicach Warszawy. Na portalach internetowych pojawi się baner przygotowany z okazji 70. rocznicy powstania.

Do akcji mogą dołączyć kolejne media. Honorowy patronat nad nią sprawuje Związek Powstańców Warszawskich. Pomysłodawcą akcji jest agencja Ogilvy & Mather Advertising, która realizuje ją wraz z domem mediowym Maxus.

Telewizja Polska i Polskie Radio uczczą pamięć powstańców w godzinie W jak co roku. Na antenach TVP 1 – tradycyjnie w czasie “Teleexpressu” – oraz TVP Warszawa i TVP Info będą pokazywane stołeczne ulice i warszawiacy zatrzymujący się, gdy zawyją syreny. Tuż po relacjach w telewizyjnej Dwójce zostanie wyemitowany dokument produkcji polskiej i francuskiej pt. “Umrzeć za Warszawę” w reż. Krzysztofa Talczewskiego.

Na antenach Polskiego Radia o godz. 17 zabrzmią powstańcze syreny. Następnie Jedynka i Trójka będą relacjonować uroczystości pod pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W Dwójce odbędzie się premiera słuchowiska Dariusza Błaszczyka “Odyseja Xięcia” na podstawie książki “Zośka i Parasol” Aleksandra Kamińskiego oraz “Pamiętników Żołnierzy Batalionu AK Zośka”.

“Telewizja Polska w ciągu trzech dni, od 31 lipca do 2 sierpnia, na dziewięciu kanałach nada ok. 50 godzin programów poświęconych rocznicy powstania warszawskiego” – powiedział PAP rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki. “To jest ponad stukrotnie więcej niż jakakolwiek stacja telewizyjna w naszym kraju” – zwrócił uwagę. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA