REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaTVP: skierujemy pozwy przeciwko osobom, które zarzucały naszym materiałom związek ze śmiercią...

TVP: skierujemy pozwy przeciwko osobom, które zarzucały naszym materiałom związek ze śmiercią P. Adamowicza

-

Przeciwko osobom, które wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach TVP a śmiercią Pawła Adamowicza, zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie Kodeksu karnego – podało w poniedziałek Centrum Informacyjne TVP.

W pierwszej kolejności – jak czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego TVP na stronie internetowej TVP – dotyczy to Krzysztofa Skiby, Wojciecha Czuchnowskiego, Adama Bodnara i Wojciecha Sadurskiego.

REKLAMA

„Od 14 stycznia br. TVP stała się obiektem bezprzykładnego i niespotykanego wcześniej ataku. W przestrzeni publicznej były i są rozpowszechniane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje. Stawiają one nadawcę publicznego nie tylko w skrajnie niekorzystnym świetle, ale czynią z niego narzędzie w trwającym sporze politycznym przypisując mu haniebną, a zarazem nieprawdziwą rolę” – głosi komunikat.

„Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk. W pierwszej grupie takich osób są między innymi Krzysztof Skiba, Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski” – czytamy.

„Działania podjęte przez Telewizję Polską mają na celu ochronę jej dobrego imienia i walkę z nienawistną falą kłamstw i pomówień” – podało Centrum.

W niedzielę 13 stycznia, wieczorem, Pawła Adamowicza zaatakował nożem 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w zeszły poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

W sobotę odbył się pogrzeb prezydenta Gdańska. Urna z prochami Adamowicza spoczęła w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. (PAP)

fot.Wikipedia

1 KOMENTARZ

  1. Przez 3 lata TVPis wypuścił około 100 materiałów które personalnie atakowały Pawła Adamowicza ale oczywiście że nie ma to nic wspólnego z mową nienawiści która doprowadziła do tragedii w Gdańsku. Żona zamordowanego prezydenta Gdańska po śmierci męża powiedziala: „Odrzucmy nienawiść, zostańmy miastem wolnym i otwartym” a mogla wykrzyczec tak jak pewien karzel moralny: ” zamordowaliscie mi męża kanalie „…..

REKLAMA

2107785785 views

REKLAMA

REKLAMA

2107786017 views

REKLAMA

2109582408 views

REKLAMA

2107786158 views

REKLAMA

2107786257 views

REKLAMA

2107786365 views