REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaTusk rozmawiał z prezydentem Ukrainy

Tusk rozmawiał z prezydentem Ukrainy

-

Aktualna sytuacja polityczna w związku z ubiegłotygodniową tragedią samolotu malezyjskich linii lotniczych na Ukrainie była tematem poniedziałkowej telefonicznej rozmowy premiera Donalda Tuska z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (z lewej) i premier Polski Donald Tusk podczas spotkania w maju fot.Radek Pietruszka/EPA
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (z lewej) i premier Polski Donald Tusk podczas spotkania w maju fot.Radek Pietruszka/EPA

Jak wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu, obaj politycy „omówili aktualną sytuację na Ukrainie i zgodzili się, że istnieje pilna potrzeba umożliwienia przeprowadzenia prac ekspertom międzynarodowym na miejscu tragedii”.

REKLAMA

„Prezydent Poroszenko poinformował, że nakazał ukraińskim wojskowym niezwłoczne wstrzymanie operacji oraz ognia w strefie 40 km od miejsca tragedii. Premier Donald Tusk poinformował rozmówcę o trwających konsultacjach między partnerami unijnymi ws. ewentualnych dalszych działań. Chodzi o m.in planowane na wtorek spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE” – czytamy w komunikacie CIR.

Na pokładzie strąconego w czwartek samolotu malezyjskich linii lotniczych było 298 osób, w tym 193 Holendrów. Panuje coraz większe przekonanie, że maszyna została zestrzelona pociskiem rakietowym odpalonym z terenów kontrolowanych przez separatystów i że broń tę – zapewne zestaw rakietowy Buk – separatyści musieli otrzymać z Rosji.

Poroszenko poinformował w poniedziałek, że śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu na wschodniej Ukrainie będzie prowadzone w Holandii. Takie ustalenia zapadły podczas jego niedzielnej rozmowy z premierem Holandii Markiem Ruttem. Z kolei według wicepremiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana, ekipy ratownicze zakończyły poszukiwania ciał ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2114955435 views

REKLAMA

2114955667 views

REKLAMA

REKLAMA

2116752057 views

REKLAMA

2114955807 views

REKLAMA

2114955906 views

Słynne polskie ordery

Taniec – język duszy

Kryzys w syropie

Wpadka przez pandemię

REKLAMA

2114956014 views