REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSztab Trzaskowskiego pyta o wydatki Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy

Sztab Trzaskowskiego pyta o wydatki Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy

-

Posłowie: Barbara Nowacka i Adam Szłapka ze sztabu Rafała Trzaskowskiego pytali w poniedziałek o wydatki Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, w tym o wynagrodzenia, koszty przelotów, remontów i zaangażowanie KPRP w kampanię. Ocenili przy tym, że kancelaria Dudy jest najdroższą od 30 lat.

Urzędujący prezydent i obecny prezydent Warszawy zmierzą się 12 lipca w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Sam Rafał Trzaskowski kontynuuje w poniedziałek kampanijny objazd po Polsce. Jego sztabowcy tymczasem zadali szereg pytań o wydatki Kancelarii Prezydenta oraz jej zaangażowanie w kampanię Dudy. „Pytamy dziś Kancelarię Prezydenta, co ukrywa. Od dłuższego czasu nie można doprosić się o najprostsze informacje dotyczące wynagrodzeń w Kancelarii Prezydenta. Nie możemy dowiedzieć się, jakie są koszty funkcjonowania tej Kancelarii, natomiast jedno, co wiadomo, to to, że jest to najdroższa możliwa kancelaria” – oceniła Nowacka. „Tak na bogato to jeszcze nikt w Polsce nie żył, jak żyje Andrzej Duda” – ironizowała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

REKLAMA

Zwróciła się z apelem do KPRP o ujawnienie wynagrodzeń jej urzędników. „Niech Andrzej Duda ujawni, ile zarabiają doradcy i ministrowie. Niech ujawni, jakie jest zaangażowanie Kancelarii Prezydenta w kampanię wyborczą, bo że jest, to już dzisiaj widzimy. Jakie są koszty przejazdów, przelotów. Nie może być tak, że w uczciwym państwie o takich rzeczach się nie mówi” – powiedziała Nowacka. Zastanawiała się też, czy KPRP to „kolejne miejsce korupcji i nepotyzmu”.

Szłapka zwrócił uwagę, że jawność życia publicznego w Polsce gwarantuje konstytucja. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy wysłaliśmy kilka wniosków do Kancelarii Prezydenta RP, np. o wykaz wszystkich lotów, z podaniem dat, miejsc docelowych, przelotów oraz osób znajdujących się na pokładzie po to, żebyśmy mogli sprawdzić, czy Kancelaria Prezydenta wykorzystuje loty samolotami czy śmigłowcami specjalnymi do prowadzenia kampanii wyborczej” – wyjaśnił poseł KO.

Dodał, że we wnioskach były też pytania o koszty remontów ośrodków prezydenckich w Wiśle i w Juracie. „Pytaliśmy wreszcie o wynagrodzenia i średnie wynagrodzenie wszystkich pracowników Kancelarii Prezydenta, ale przede wszystkim pytaliśmy o to, jakie są wynagrodzenia ministrów, doradców, a także, jakie premie i nagrody dostali wszyscy doradcy i ministrowie” – zaznaczył Szłapka.

Posłowie KO pytali ponadto KPRP o jej zaangażowanie w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Jako przykład wskazali marcową wizytę prezydenta w zakładach Orlen Oil w Jedliczu (woj. podkarpackie), produkujących płyn do dezynfekcji. (PAP)

REKLAMA

2096887995 views

REKLAMA

REKLAMA

2096888230 views

REKLAMA

REKLAMA

2098684625 views

REKLAMA

2096888378 views

REKLAMA

2096888482 views

REKLAMA

2096888594 views