REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSzef MSWiA podziękował organizatorom i uczestnikom Marszu Niepodległości za godne zachowanie

Szef MSWiA podziękował organizatorom i uczestnikom Marszu Niepodległości za godne zachowanie

-

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w czwartek wieczorem podziękował policji za profesjonalne zabezpieczenie Marszu Niepodległości, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie. “To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski” – podkreślił.

“To był najbezpieczniejszy Marsz Niepodległości w historii. Dziękuję Polskiej Policji za jego profesjonalne zabezpieczenie, a organizatorom i uczestnikom za godne zachowanie” – napisał na Twitterze Kamiński. “To niezwykle ważne w tym trudnym momencie dla Polski, wymagającym od nas szczególnej odpowiedzialności” – wskazał szef MSWiA.

REKLAMA

Także rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji dotyczącej zabezpieczenia uroczystości 11 listopada, w tym Marszu Niepodległości, mówił że “dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat”. “Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji” – przekazał mediom.

Marsz Niepodległości przeszedł w czwartek z ronda Dmowskiego na błonia Stadionu PGE Narodowego, gdzie się zakończył. Marsz Niepodległości był największym zgromadzeniem w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za organizację marszu odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku – aby umożliwić jego legalne przejście – nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Powodem była tocząca się w sądach sprawa rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego, w której zapadły orzeczenia niekorzystne dla jego organizatorów. Hasłem tegorocznego marsz było “Niepodległość nie na sprzedaż”. (PAP)

REKLAMA

2116488138 views

REKLAMA

REKLAMA

2116488340 views

REKLAMA

REKLAMA

2118284715 views

REKLAMA

2116488456 views

REKLAMA

2116488543 views

REKLAMA

2116488636 views