REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Szef MON: zakończenie negocjacji ws. dyslokacji wojsk USA w Polsce to kwestia...

Szef MON: zakończenie negocjacji ws. dyslokacji wojsk USA w Polsce to kwestia tygodni

-

Zakończenie negocjacji ws. dyslokacji wojsk amerykańskich w Polsce to kwestia tygodni, a nie miesięcy – zapowiedział we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił jednocześnie, że negocjacje w tej sprawie trwają.

Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu 24 czerwca, prezydent Donald Trump zadeklarował, że część wycofywanych z Niemiec żołnierzy amerykańskich może zostać przeniesiona do Polski.

REKLAMA

We wtorek w PR1 szef MON był pytany, kiedy do Polski trafią żołnierze z Niemiec. Błaszczak zaznaczył, że w ubiegłym tygodniu przyjął w Warszawie minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karenbauer, a także przyjął sekretarza wojsk lądowych USA Ryana McCarthy’ego. “Rozmawialiśmy o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce” – powiedział minister.

Podkreślił, że trwają negocjacje w tej sprawie. “Zakończenie negocjacji to kwestia tygodni, a nie miesięcy” – zapowiedział. “Natomiast, skąd wojska amerykańskie zostaną dyslokowane do Polski, to jest decyzja władz Stanów Zjednoczonych, prezydenta Donalda Trumpa, a nie nasza” – zaznaczył.

Prezydent Trump zapowiedział zmniejszenie liczby amerykańskich żołnierzy w Niemczech o 9,5 tys., do 25 tys. i oskarżył niemiecki rząd o niewypełnianie zobowiązań wobec NATO dotyczących wysokości środków przeznaczanych na obronność. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks