REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Szef MON: obecność wojsk USA w Polsce niezagrożona

Szef MON: obecność wojsk USA w Polsce niezagrożona

-

W związku z trwającą epidemią koronawirusa oddziały sanitarne w Wojsku Polskim będą wzmacniane – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił też, że pomimo wywołanego epidemią kryzysu gospodarczego, który może dotknąć USA, obecność wojsk amerykańskich w Polsce nie jest zagrożona.

Błaszczak był pytany w sobotę w radiu RMF FM, czy MON rozważa, w związku z trwającą epidemią, zakup dodatkowego sprzętu dla wojsk chemicznych. “Tak, oczywiście, prowadzimy wzmocnienia, przede wszystkim wojsk chemicznych” – odpowiedział minister.

REKLAMA

“Trzeba wzmocnić oddział sanitarny Wojaka Polskiego, on został niestety zredukowany” – dodał Błaszczak. Jako winowajcę takiego stanu wymienił byłego Dowódcę Generalnego RSZ gen. w st. sp. Mirosława Różańskiego, który jest obecnie doradcą do spraw wojskości kandydata na prezydenta Szymona Hołowni. “Osłabiono wojska sanitarne, my je wzmacniamy, gdyż wyciągamy wnioski z tego co się dziś dzieje” – zapewnił szef MON.

Na pytanie, czy w związku z epidemią i wywołanym przez nią kryzysem gospodarczym, który może też dotknąć USA, obecność wojsk tego państwa w Polsce nie jest w najbliższym czasie zagrożona Błaszczak odparł: “Nie, nie jest zagrożona. Wynika to z naszej solidarności”.

Podkreślił, że zagrożenia, z powodu których wojska USA stacjonują w Polsce nie ustały. “Ten sojusz (z NATO i USA – PAP) jest bardzo silny” – zapewnił minister obrony. Zaznaczył, że nie wypowiada się za prezydenta USA Donalda Trumpa, ale dla niego “nie ulega wątpliwości”, że “sytuacja jeżeli chodzi o zagrożenia się nie zmieni”.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koronakryzys a polisa na życie

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks