REKLAMA

2126653606 views

REKLAMA

2126653605 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSzef KOD na rozmowach w Brukseli: KE nie chce zaogniać sytuacji

Szef KOD na rozmowach w Brukseli: KE nie chce zaogniać sytuacji

-

Mateusz Kijowski fot.Leszek Szymański/EPA
Mateusz Kijowski fot.Leszek Szymański/EPA

Komisja Europejska nie chce zaogniania sytuacji z Polską – ocenił po poniedziałkowych rozmowach w Brukseli szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

REKLAMA

Kijowski wraz z delegacją KOD spotkał się z przedstawicielami gabinetu szefa KE Jeana-Claude’a Junckera oraz szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

“Komisja skłania się do dialogu (z polskimi władzami – PAP), nie chce zaogniania sytuacji, raczej szuka porozumienia” – powiedział dziennikarzom w Brukseli Kijowski. Jak zaznaczył, ruch, którego jest liderem, od dawna nawołuje do dialogu. “Uzyskaliśmy informacje, że KE szuka tego dialogu i dostosowuje swoje działania do sytuacji. W tej chwili jej zaognianie nie byłby właściwe” – ocenił.

Jak relacjonował, przedstawiciele KOD mówili KE, jak “może (ona) pomóc, a nie zaszkodzić” oraz o tym, jak bardzo Polacy są przywiązani do idei integracji europejskiej.

Kijowski poinformował też KE o projektach, które są przygotowywane przez KOD. Chodzi o portal informacyjny, który ma być zalążkiem grupy mediów oraz think-tank. “Szykujemy przedsięwzięcie, które będzie mogło prezentować rzetelne, niezależne informacje i będzie wspierało najważniejsze dla nas wartości, czyli wartości europejskie” – tłumaczył lider Komitetu.

Przedstawiciele KOD mówili, że ich wizyta w Brukseli była zaplanowana od miesiąca i tylko przez przypadek zbiegła się w czasie z planowanym wysłaniem do Warszawy przez KE opinii na temat praworządności w Polsce. W ubiegłym tygodniu KE upoważniła do tego swego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa.

W poniedziałek współprzewodnicząca Zielonych w Parlamencie Europejskim Rebecca Harms wezwała wiceszefa KE do pójścia do przodu z procedurą ochrony praworządności. “Dotychczas polski rząd nie odniósł się do obaw dotyczących praworządności” – wskazała w oświadczeniu europosłanka. Jak zaznaczyła, obawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego są fundamentalne, ale są też inne zmiany w prawie, które budzą niepokój.

Jej zdaniem KE powinna się też zająć w ramach procedury ochrony praworządności “ograniczaniem wolności mediów” i “zwiększaniem uprawnień policji” w naszym kraju. “Nie może być tak, że Komisja działa samotnie. Rządy państw UE w Radzie UE również muszą być aktywnie zaangażowane w obronę praworządności i demokracji i muszą w pełni wspierać Komisję” – oceniła Harms.

We wtorek szef KOD ma rozmawiać z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem oraz szefami frakcji politycznych. Trwają też ustalenia ws. jego ewentualnej rozmowy z Timmermansem.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

  1. Tak zwany “Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu” (orwellowska nazwa jeżeli się przypatrzeć ich orzeczeniom) nakazał Rzeczypospolitej Polskiej wypłacenie Alicji Tysiąc 25 tys. euro “zadośćuczynienia” oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych za to, że Polska nie pozwolila jej zamordować swojej córki. Ta dzieczynka jest już dziś nastolatką a mogła skończyć, gdyby ten Trybunal narzucił Polakom swą wole, w koszu na śmieci u jakiegoś aborcjonisty. Ci sami gangsterzy “sędziowie” skazali też Polskiego podatnika na zapłacenie bandytom Al Kaidy, którzy zorganizowali zamach na WTC ( 3 tysiące zamordowanych ofiar) po 130 tysięcy euro dla Abu Zubajdę i 130 tysięcy euro dla Saudyjczyka Abd al-Rahim al-Nashiriego, tak by teroryści dalej mogli finansować swoje zamachy. Chcemy znaleść finansistów islamskiego teroru? Oni rezydują w Strasburgu. Naród oczekuje od rządzących by wreszcie wzięli się tez za tę mafię w togach nad Wisla, tych pseudo sędziów uprawiających politykę, chciwych komorników ograbiających niewinne ofiary czy adwokatów aferzystów śmiejących się w kułak z ludzkiej przyzwoitości !

REKLAMA

2120975727 views

REKLAMA

REKLAMA

2120975757 views

REKLAMA

REKLAMA

2122772079 views

REKLAMA

2120975770 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120975780 views

REKLAMA

2120975785 views