REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSzef gabinetu prezydenta w przyszłym tygodniu z wizytą w USA

Szef gabinetu prezydenta w przyszłym tygodniu z wizytą w USA

-

epa05641059 Polish Secretary of State at the Chancellery of the President of Poland Krzysztof Szczerski speaks at a press conference at the end of a conference in Brussels, Belgium, 21 November 2016.  EPA/STEPHANIE LECOCQ
Krzysztof Szczerski w dniach 26-28 kwietnia złoży wizytę w USA fot.Stephanie Lecocq/EPA

Spotkania z przedstawicielami administracji prezydenta USA Donalda Trumpa i kongresmenami w Waszyngtonie oraz rozmowy w siedzibie ONZ w Nowym Jorku zaplanowano podczas wizyty szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego w USA w dniach 26 – 28 kwietnia.

REKLAMA

Szczerski poinformował we wtorek PAP, że podczas rozmów w Waszyngtonie “na pewno pojawi się temat kalendarza spotkań w najbliższym czasie”. Ocenił, że spotkania ze stroną amerykańską w ostatnim czasie są bardzo częste.

Wizyta Szczerskiego w Nowym Jorku odbędzie się w ramach kampanii na rzecz niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Prezydencki minister w USA ma się spotkać także z amerykańskimi think thankami.

W lutym w Waszyngtonie Szczerski przekazał w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović zaproszenie dla prezydenta Trumpa do złożenia wizyty w Polsce. Jak wówczas informowano przywódcy Polski i Chorwacji chcieliby, aby wizyta prezydenta Trumpa odbyła się podczas zaplanowanego na lipiec we Wrocławiu Forum Państw Trójmorza. To wspólna inicjatywa prezydentów Polski i Chorwacji dotycząca współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej w obszarach energetyki, transportu, cyfryzacji i gospodarki.

W środę pierwszą oficjalną wizytę dwustronną w Waszyngtonie od czasu objęcia prezydentury Stanów Zjednoczonych przez Trumpa rozpocznie szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.

Z kolei w piątek w Warszawie przewodniczący Izby Reprezentantów USA Paul Ryan będzie rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło.

Minister Szczerski do Waszyngtonu uda się z Meksyku po zakończeniu oficjalnej wizyty prezydenta Dudy w tym kraju.  (PAP)

REKLAMA

2127214119 views

REKLAMA

REKLAMA

2127214136 views

REKLAMA

REKLAMA

2129010456 views

REKLAMA

2127214146 views

REKLAMA

2127214150 views

REKLAMA

2127214154 views