REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSukces studentów Politechniki Wrocławskiej na zawodach w USA

Sukces studentów Politechniki Wrocławskiej na zawodach w USA

-

fot.JetStream Facebook
fot.JetStream Facebook

Ekipa JetStream studentów Politechniki Wrocławskiej uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie advanced w prestiżowych zawodach młodych konstruktorów SAE Aero Design East w Fort Worth w Teksasie. Startowało 70 zespołów.

Jak poinformował PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, w klasie advanced drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął model „Lower Silesian”.

REKLAMA

„To konstrukcja o wadze 3,5 kilograma, która może unieść ładunek ważący ponad 12 kilogramów. Zbudowali ją studenci z ekipy JetStream. Nasi studenci wywalczyli w tych zawodach także najwięcej miejsc na podium w poszczególnych kategoriach ze wszystkich startujących zespołów” – dodał Charytoniuk.

Głównym zadaniem modeli startujących w konkursie jest podniesienie jak najcięższego ładunku w stosunku do swojej masy. Dodatkowo jury ocenia niezawodność modeli, mierzoną liczbą startów, które zakończyły się sukcesem. Oceniane są również rozwiązania techniczne zastosowane przy konstrukcji samolotów.

W tym roku wrocławscy studenci do zawodów wystawili dwa modele samolotów. Lower Silesian” oprócz drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej klasy advanced był też drugi na podium w prezentacji technicznej i zajął trzecie miejsce w celności zrzutu.

Drugi z modeli „Spirit of Kościuszko” w klasie micro zajął drugie miejsce w konkurencji najcięższy podniesiony ładunek (1,6 kg) oraz był na trzecim miejscu podium w prezentacji technicznej.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej w organizowanych co roku zawodach SAE Aero Design East uczestniczyli już po raz ósmy. Największym sukcesem było zwycięstwo w 2014 r. samolotu zgłoszonego do rywalizacji w kategorii micro.

SAE Aero Design East to konkurs, który współorganizuje amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin oraz amerykańska agencja kosmiczna NASA. Te prestiżowe zawody, w których biorą udział studenci z całego świata, rozgrywane są od 1986 r. Zadaniem młodych inżynierów jest zaprojektowanie, skonstruowanie, zbudowanie i oblatanie zdalnie sterowanego modelu samolotu udźwigowego. Wygrywa drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu.

W tym roku w zawodach w dniach 11-13 marca w Fort Worth w Teksasie wystartowało 70 ekip studenckich m.in. z Egiptu, Indii, Kanady, USA, Brazylii, Meksyku, Chin i Polski.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2109197035 views

REKLAMA

2109197267 views

REKLAMA

REKLAMA

2110993658 views

REKLAMA

2109197408 views

REKLAMA

2109197507 views

REKLAMA

2109197615 views