REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaStanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS

Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS

-

Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka PiS – decyzję w tej sprawie podjął szef partii Jarosław Kaczyński; w konsekwencji Pięta zawieszony też zostanie w prawach członka klubu PiS; ponadto wycofany zostanie z prac komisji śledczej ds Amber Gold i sejmowej speckomisji – poinformowali politycy PiS.

W poniedziałek po południu rzeczniczka PiS Beata Mazurek podała na Twitterze, że „poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. S. Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych”.

REKLAMA

W rozmowie z PAP rzeczniczka PiS dodała, że „decyzję o zawieszeniu posła Pięty podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński i ma ona związek z ostatnimi doniesieniami medialnymi”.

Z kolei wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki powiedział później w poniedziałek dziennikarzom: „sytuacja jest taka, że mamy informacje medialne, mamy na razie też medialne informacje od posła, jeszcze z nim nie rozmawialiśmy o tym, co się stało”.

„Na razie podejmujemy decyzje tymczasowe oczekując na wyjaśnienie tych zdarzeń, a te decyzje, to jest zawieszenie w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości, to będzie skutkować jutro zawieszeniem w prawach członka klubu, no i też decyzją o zakończeniu jego pracy w dwóch komisjach” – powiedział Terlecki.

Zgodnie ze statutem PiS zawieszenie w prawach członka tej partii może nastąpić w wyniku m.in. wydania przez prezesa ugrupowania „postanowienia o zawieszeniu, w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, iż naraził on dobre imię lub działał na szkodę PiS, w szczególności po wszczęciu przeciw niemu postępowania dyscyplinarnego do czasu rozpoznania sprawy przez Koleżeński Sąd Dyscyplinarny lub do czasu wyjaśnienia sprawy będącej przyczyną zawieszenia”.

Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski w rozmowie z PAP poinformował, że wszczął w poniedziałek postępowanie dyscyplinarne i obecnie gromadzone są materiały w sprawie posła Pięty. Zaznaczył, że na razie trudno powiedzieć jak to postępowanie się zakończy.

Zgodnie ze statutem Prawa i Sprawiedliwości celem postępowania dyscyplinarnego jest ustalenie czy i w jakich okolicznościach osoba obwiniona dopuściła się przewinień dyscyplinarnych. W przypadku uznania, iż osoba obwiniona dopuściła się przewinienia dyscyplinarnego, rzecznik dyscyplinarny może skierować wniosek o ukaranie tej osoby do Koleżeńskiego Sądu Dyscyplinarnego lub Komitetu Politycznego. Karą może być: upomnienie, nagana, zakaz pełnienia funkcji we władzach PiS przez okres od 6 miesięcy do 2 lat a nawet wykluczenie z PiS.

Ze statutu wynika też, że Koleżeński Sąd Dyscyplinarny lub Komitet Polityczny może wymierzyć karę, uniewinnić obwinionego lub umorzyć postępowanie.

W minionym tygodniu dziennik „Fakt” napisał, że poseł Stanisław Pięta miał romans i według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według „Faktu” Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

Poseł Pięta odnosząc się do tych doniesień, stwierdził, że jest to atak na niego. W rozmowach z mediami zapewniał m.in., że „nie załatwiał” opisywanej w publikacjach pani pracy w PKN Orlen, a relacje z nią nie wychodziły poza „kwestie służbowo-organizacyjno-polityczne”.

W sejmowej komisji ds. służb specjalnych Pięta zasiada od 13 kwietnia br. – zastąpił Beatę Mazurek, która zrezygnowała z zasiadania w tej komisji po tym, gdy została wybrana na wicemarszałka Sejmu. Z kolei w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Pięta zasiada od 22 lipca 2016 r., czyli od początku jej funkcjonowania. (PAP)

Na zdjęciu: poseł Stanisław Pięta fot.Adrian Grycuk/Wikipedia

4 KOMENTARZE

  1. Wyrwał „mewkę” na miesięcznicy ! Dobrze, że jej nie „pukał” na miesięcznicy jak prezes przemawiał. Potem naobiecywał, że rozwiedzie się i ożeni z tą „artystką”, ale pociupciał i słowa nie dotrzymał. Więc ta lafirynda wszystko opublikowała i po Pęcie. Tak jest jak pitol rządzi głową, jak u Petru. Swoją drogą to z Pięty był kawał drania. Wszystkich umoralniał, ale kaleki w Sejmie sponiewierał. Dobrze fagasowi, niech trochę biedy pokosztuje.

  2. PiS okazuje się być zdemoralizowana partią. Chciwa Szydło: Nam się nalezy. Zakłamany Prezes i Macierewicz odnośnie katastrofy lotniczej. Prezes mówi, że Szydło to najlepsza premier po czym na drugi dzień wywala ją z premierostwa. Rafalska okłamuje, że podpisała porozumienie ze strajkującymi. PiS podwyższa swoim ludziom zarobki o 2200% w spółkach skarbu państwa. PiS zawłaszcza telewizję i robi z niej prorządową szczekaczkę, tzw. kurwizję.PiS łamie Prawo, łamie Konstytucję, kłóci się ze wszystkimi…bo prezes ma taki charakter: intryga, kłótnia, kłamstwo. Nie na taki PiS głosowałem !!!

  3. Z milicyjnego protokołu:” Pięta Stanisław informuję, że wyżej wymieniony (…) z samochodu zaparkowanego marki Fiat 126p (…) skradł portmonetkę wraz z zawartością 5500 złotych gotówki, dwie karty żywnościowe (…) oraz kartę paliwową” – możemy przeczytać w dokumencie. „Tego samego dnia na terenie Katowic zatrzymano Stanisława Piętę, który usiłować pozbyć się kart żywnościowych i karty paliwowej (…). Przesłuchany w charakterze podejrzanego Stanisław Pięta przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że kradzieży z portfela z gotówką, kartami żywnościowymi i kartą paliwową dokonał w pobliżu dworca PKP w Gliwicach. Szkoda w całości została naprawiona i dlatego czyn ten uznano za wypadek mniejszej wagi”.

REKLAMA

2102931060 views

REKLAMA

2102931293 views

REKLAMA

2104727685 views

REKLAMA

2102931436 views

REKLAMA

2102931536 views

REKLAMA

2102931645 views