REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSpecjalny biblioteczny regał w hali odlotów lotniska Kraków Airport

Specjalny biblioteczny regał w hali odlotów lotniska Kraków Airport

-

Pasażerowie oczekujący na podróż z lotniska Kraków Airport mogą od wtorku korzystać z bibliotecznego regału wystawionego w hali odlotów. We współpracy z Biblioteką Kraków zgromadzono na nim książki dla dzieci i dorosłych, w języku polskim oraz obcojęzyczne.

Akcję zorganizowano w ramach współpracy między Kraków Airport i Biblioteką Kraków prowadzonej pod hasłem „Odlotowa Biblioteka”. W hali odlotów krakowskiego lotniska przygotowano samoobsługowy regał, na którym na czytelników czekają książki dla dzieci i dorosłych, wydane w języku polskim oraz językach obcych.
Jak wyjaśniła Agnieszka Staniszewska-Mól, dyrektor Biblioteki Kraków, pasażerowie mogą przeczytać pożyczoną książkę podczas oczekiwania na rejs, a przed samym odlotem należy odłożyć ją na półki biblioteczki.
Książki na biblioteczny regał przekazała Biblioteka Kraków oraz dziewięć krakowskich konsulatów, współpracujących od 2019 roku z Willą Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian.
Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zaznaczył, że czytanie książek to znakomita czynność relaksująca, zwłaszcza przed odlotem.
Uruchomienie bibliotecznego regału to kolejna odsłona współpracy Biblioteki Kraków i lotniska w ramach akcji „Odlotowa Biblioteka” zainaugurowanej w czerwcu br. Do tej pory specjalną biblioteczkę z lekturami, głównie o tematyce podróżniczej przygotowano w Centrum Edukacji Lotniczej działającym przy Kraków Airport. Organizowane są także warsztaty poświęcone tematyce lotniczej i podróżniczej w filiach Biblioteki Kraków, a także dystrybuowany jest tam kwartalnik „Airside” wydawany przez CEL.(PAP)

REKLAMA

2097753883 views

REKLAMA

REKLAMA

2097754117 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550509 views

REKLAMA

2097754260 views

REKLAMA

2097754361 views

REKLAMA

2097754471 views