REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSopot. Areszt dla kierowcy, który wjechał w spacerowiczów

Sopot. Areszt dla kierowcy, który wjechał w spacerowiczów

-

Kierowca, który w nocy z soboty na niedzielę wjechał hondą w spacerowiczów na sopockim deptaku, przyznał się do zarzutów, ale odmówił wyjaśnień. W poniedziałek został aresztowany.

Molo w Sopocie fot.Tomasz Kolowski Tommy jr/Wikipedia
Molo w Sopocie fot.Tomasz Kolowski Tommy jr/Wikipedia

REKLAMA

W Sopocie w nocy z soboty na niedzielę 23 osoby zostały poszkodowane po tym, jak 32-letni kierowca wjechał autem w spacerowiczów na sopockim molo oraz na deptaku – ul. Bohaterów Monte Cassino.

W poniedziałek sopocka prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Za taki czyn grozi do 10 lat więzienia. Jak poinformował w poniedziałek szef prokuratury rejonowej w Sopocie Tomasz Landowski, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzutów, ale odmówił złożenia wyjaśnień. Nie odpowiedział na żadne pytanie zadane przez śledczych.

Prokuratura wystąpiła do sopockiego sądu rejonowego z wnioskiem o areszt dla podejrzanego. Śledczy argumentowali to głównie wysoką karą grożącą mężczyźnie. Jak poinformował w poniedziałek wczesnym popołudniem rzecznik gdańskiego Sądu Okręgowego Tomasz Adamski, sopocki sąd przychylił się do wniosku śledczych: mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Prokurator Landowski poinformował, że zarzuty postawione podejrzanemu mówią o 23 osobach, które zostały poszkodowane w zdarzeniu (wcześniej policja informowała o różnej liczbie rannych – od 19 do 22). „U większości rannych stwierdzono lekki albo średni uszczerbek na zdrowiu” – powiedział Landowski, wyjaśniając, że kilka osób nadal przebywa w szpitalu.

Prokurator dodał, że z informacji przekazanych przez podejrzanego wynika, że wcześniej leczył się on psychiatrycznie. „Zwróciliśmy się do placówek, o których wspomniał podejrzany, z prośbą o informacje na ten temat” – powiedział Landowski. Zaznaczył, że w opinii śledczych stan podejrzanego pozwalał na jego udział w poniedziałkowych czynnościach procesowych. Dodał też, że w najbliższym dniach śledczy zwrócą się z wnioskiem o przebadanie 32-latka przez biegłych psychiatrów.

Tuż po zdarzeniu podejrzany był trzeźwy. Policja podejrzewała jednak, że mógł być pod wpływem środków psychotropowych lub narkotyków. Zlecono badania, które mają to wyjaśnić. W poniedziałek Landowski powiedział, że badania te potrwają najprawdopodobniej kilka tygodni. „Będziemy starali się, aby te wyniki wpłynęły do nas jak najszybciej” – powiedział.

Prokurator wyjaśnił, że śledczy przesłuchali już kilkudziesięciu świadków zdarzenia. O przesłuchanie kilkudziesięciu kolejnych poprosili – w ramach pomocy prawnej – przedstawicieli organów ścigania na terenie kraju. „Wiele osób, które widziało zdarzenie, to turyści, którzy wyjechali już z Sopotu” – powiedział.

Landowski dodał też, że zostały zabezpieczone i będą wykorzystane w śledztwie zapisy monitoringu miejskiego. Prokuratorzy zwrócili się też do policji z prośbą o pomoc w pozyskaniu innych nagrań przedstawiających przebieg zdarzenia, w tym wykonanych prywatnie przez świadków zdarzenia np. telefonami komórkowymi.

Jak poinformował prokurator, w postępowaniu badane będą wszystkie aspekty sprawy, w tym szybkość i sposób działania policji oraz innych służb przed i po zdarzeniu. Prokuratura ma przyjrzeć się m.in. sprawie zgłoszeń o szybko jadącym aucie poruszającym się z Gdyni w kierunku Sopotu. Zgłoszenia takie miały jeszcze przed wypadkiem trafić do policjantów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2119257938 views

REKLAMA

2119258031 views

REKLAMA

REKLAMA

2121054384 views

REKLAMA

2119258097 views

REKLAMA

2119258153 views

REKLAMA

2119258194 views