REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSokołowski: 160 osób doprowadzonych do jednostek policji 

Sokołowski: 160 osób doprowadzonych do jednostek policji 

-

Ponad 160 osób, w tym także tych, które brały udział w burdach na rondzie Waszyngtona, zostało doprowadzonych już do jednostek policji – poinformował PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Potwierdził, że ranny został co najmniej jeden policjant.

“Marsz w tej chwili idzie już dalej. Schodzi z mostu. Oddzieliliśmy grupę chuliganów i staramy się ich zatrzymać. Używamy armatek wodnych, w tym z wodą barwioną, by później te osoby biorące udział w burdach łatwiej zidentyfikować” – powiedział PAP Sokołowski.

REKLAMA

Dodał, że użyta został też broń gładkolufowa do rozproszenia atakujących ją grup, które oddzieliły się od Marszu Niepodległości.

“Mogę również potwierdzić, że ranny został jeden policjant. Przewieziono go do szpitala” – dodał. W kierunku funkcjonariuszy rzucano race, petardy, butelki i m.in. kostkę brukową.

Wcześniej demonstranci na rondzie Waszyngtona zerwali znaki drogowe, barierki oddzielające torowisko, niszczyli przystanki tramwajowe, rzucali kamieniami. Policja użyła gazu pieprzowego i łzawiącego.

Część uczestników z końca pochodu postanowiła zawrócić i podąża w stronę centrum Warszawy. Wracający to kibice, ale też zwykli uczestnicy marszu; rozchodzą się spokojnie. Policjanci otrzymali rozkaz zatrzymywania wszystkich, którzy są ranni, zakrwawieni, zachowują się agresywnie.

Na błoniach Stadionu Narodowego odbył się też kończący marsz. Na scenie przemawiał – poza organizatorami – także Mariusz Dzierżawski, kandydat na prezydenta Warszawy popierany przez Ruch Narodowy; atakował b. premiera Donalda Tuska, wypominając mu wysokość europejskiej pensji.

Służby sprzątające zaczęły już uprzątać Aleje Jerozolimskie.(PAP)

Na zdjęciu: Zamieszki z udziałem uczestników Marszu Niepodległości pod Stadionem Narodowym w Warszawie fot.Leszek Szymański/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2119245766 views

REKLAMA

2119245859 views

REKLAMA

REKLAMA

2121042212 views

REKLAMA

2119245926 views

REKLAMA

2119245982 views

REKLAMA

2119246024 views