REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSLD: w sztabie Magdaleny Ogórek m.in. Czarzasty i Kalita

SLD: w sztabie Magdaleny Ogórek m.in. Czarzasty i Kalita

-

W skład sztabu kandydatki SLD na prezydenta Magdaleny Ogórek wejdą m.in. szef mazowieckich struktur Sojuszu Włodzimierz Czarzasty oraz były rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita – powiedział PAP wiceprzewodniczący Sojuszu i szef sztabu Ogórek – Leszek Aleksandrzak.

Poseł poinformował PAP, że rzecznikiem sztabu Magdaleny Ogórek będzie Tomasz Kalita; pełnomocnikiem finansowym sztabu będzie skarbniczka Sojuszu Ewa Popowska, a pełnomocnikiem wyborczym – Katarzyna Olszewska.

REKLAMA

W sztabie kandydatki Sojuszu na prezydenta znajdą się ponadto: szef mazowieckich struktur Sojuszu Włodzimierz Czarzasty oraz zastępca sekretarza generalnego SLD Anna Zeitz.

Według Aleksandrzaka, za tematykę międzynarodową w sztabie będzie z kolei odpowiadać Konrad Gołota – sekretarz SLD ds. międzynarodowych.

Zarząd SLD 9 stycznia rekomendował Magdalenę Ogórek – doktor nauk humanistycznych, historyka Kościoła – na kandydatkę Sojuszu w wyborach prezydenckich. To symbol zmiany pokoleniowej i otwarcia polskiej polityki – mówił wtedy szef SLD Leszek Miller.

Aleksandrzak kilka dni temu zapowiadał w rozmowie z PAP, że po rozpoczęciu oficjalnej kampanii wyborczej, Ogórek planuje w ramach kampanii m.in. objazd po kraju i spotkania z wyborcami. 14 lutego SLD organizuje konwencję w Warszawie, podczas której planowane jest wystąpienie Ogórek; najprawdopodobniej przemawiać będzie również szef SLD Leszek Miller.

W środę marszałek Sejmu ma ogłosić, kiedy odbędą się wybory prezydenta Rzeczypospolitej. W czasie wskazanym przez konstytucję przypadają trzy niedziele, kiedy musi się odbyć pierwsza tura wyborów prezydenckich; 3, 10 i 17 maja. (PAP)

Na zdjęciu: Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na prezydenta Polski fot.Marcin Obara/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116526222 views

REKLAMA

REKLAMA

2116526423 views

REKLAMA

REKLAMA

2118322796 views

REKLAMA

2116526536 views

REKLAMA

2116526623 views

REKLAMA

2116526714 views