REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Skarżysko-Kamienna: z powodu wycieku gazu – ewakuowano ok. 200 osób

Skarżysko-Kamienna: z powodu wycieku gazu – ewakuowano ok. 200 osób

-

Ok. 200 mieszkańców trzech bloków mieszkalnych w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) zostało ewakuowanych w nocy z soboty na niedzielę z powodu wycieku gazu w podziemnej instalacji. Na miejscu działa siedem zastępów straży pożarnej.

Na początku ze względów bezpieczeństwa mieszkania musiało opuścić około 30 mieszkańców jednej z klatek schodowych, gdzie stwierdzono ulatniający się gaz. Niedługo później zdecydowano o rozszerzeniu akcji na sąsiednie budynki.

REKLAMA

„Jak ustalili pracownicy pogotowia gazowego, nieszczelność znajduje się jednak poza budynkiem. Prawdopodobnie uszkodzona jest podziemna instalacja, a gaz kanałami ciepłowniczymi przedostał się do piwnicy jednego z bloków” – tłumaczył PAP w niedzielę po północy mł. bryg. Michał Ślusarczyk. Z tego właśnie powodu zdecydowano się na ewakuację mieszkańców trzech najbliżej położonych budynków.

„Nasze działania polegają na zabezpieczeniu tego terenu, wspiera nas policja oraz pogotowie ratunkowe” – powiedział. Osoby, które musiały opuścić mieszkania, znalazły schronienie w namiocie pneumatycznym rozstawionym w pobliżu ewakuowanych budynków. „W okolicy jest także hala sportowa i szkoła podstawowa, gdzie te osoby przebywają” – dodał Ślusarczyk.

Jak twierdzą strażacy, pierwsze pomiary stężenia gazu w jednym z budynków wskazywały na trzykrotne przekroczenie dopuszczalnej granicy. Nadal nie wiadomo, kiedy ewakuowane osoby będą mogły powrócić do swoich mieszkań.(PAP)

fot.EPA/LECH MUSZYNSKI POLAND OUT

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks