REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSikorski: rezygnację z funkcji marszałka Sejmu złożyłem w trosce o PO

Sikorski: rezygnację z funkcji marszałka Sejmu złożyłem w trosce o PO

-

fot.Radek Pietruszka/EPA
fot.Radek Pietruszka/EPA

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski powiedział w środę, że decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji podjął w „trosce o Platformę Obywatelską”. Zapowiedział, że jego następca zostanie powołany „w najbliższych dniach”.

Sikorski na specjalnie zwołanym wieczorem briefingu w Sejmie powiedział, że rozmawiał z premier Ewą Kopacz i „w wyniku tej rozmowy podjął decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu”. Jak podkreślił, decyzje tę podjął „w trosce o Platformę Obywatelską – jedyną partię, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała sobie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju, w ostatnich latach”.

REKLAMA

„Jako wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej jej interes, jej szanse wyborcze, są dla mnie ważniejsze niż osobiste ambicje” – zaznaczył polityk.

Zadeklarował, że w dalszym ciągu chce pracować „na sukces Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach”. „Podjąłem się zadania, które pani przewodnicząca mi powierzyła, to znaczy bycie liderem listy w moich rodzinnych okolicach, w Bydgoszczy” – dodał Sikorski.

Zapowiedział, że funkcję marszałka Sejmu będzie pełnił do momentu powołania swego następcy, co – według niego – ma nastąpić „w najbliższych dniach”.

Marszałek Sejmu podziękował swym najbliższym współpracownikom, Kancelarii Sejmu za „wiele miesięcy dobrej pracy”. „Ale najbardziej dziękuję mojej rodzinie i mojej żonie, dla których ostatnie miesiące nie były łatwe” – zaznaczył.

O tym, że Sikorski zadeklarował rezygnację, poinformowała nieco wcześniej w środę premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu ogłosiła swoje decyzje będące pokłosiem ujawnienia akt śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej i przedstawiła decyzje osób, które występowały na upublicznionych w ubiegłym roku nagraniach ministrów i polityków PO.

Rezygnację złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat i skarbu Włodzimierz Karpiński. Oprócz nich zrezygnowali wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz i środowiska Stanisław Gawłowski. Z funkcji szefa doradców premiera odchodzi Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych – Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097977455 views

REKLAMA

REKLAMA

2097977688 views

REKLAMA

2099774080 views

REKLAMA

2097977831 views

REKLAMA

2097977932 views

REKLAMA

2097978042 views