REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSikorski pogratulował Dudzie; zaprzysiężenie - 6 sierpnia (opis)

Sikorski pogratulował Dudzie; zaprzysiężenie – 6 sierpnia (opis)

-

fot.Radek Pietruszka/EPA
fot.Radek Pietruszka/EPA

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. „Życzę mu dobrej prezydentury i spełnienia obietnic wyborczych” – dodał. Potwierdził, że zaprzysiężenie Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym odbędzie się 6 sierpnia.

„Życzę (Andrzejowi Dudzie) dobrej prezydentury i spełnienia obietnic wyborczych. Prezydent Bronisław Komorowski dobrze przysłużył się Polsce, ale werdykt wyborców jest rzeczą świętą, cieszę się, że tym razem nie ma oskarżeń o jakość wyborów. Będę pilnował, aby procedury przekazania władzy odbyły się sprawnie, z godnością, na jaką stać naszą demokrację” – powiedział Sikorski we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie.

REKLAMA

„Przewiduję zaprzysiężenie prezydenta elekta na prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym w dniu 6 sierpnia” – zapowiedział marszałek Sejmu.

Andrzej Duda, zdobywając w niedzielnej II turze wyborów 51,55 proc. głosów, został wybrany na prezydenta – ogłosiła w poniedziałek PKW, podając oficjalne wyniki głosowania. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, poparło 48,45 proc. wyborców.

Według Sikorskiego, wyzwaniem dla prezydenta Andrzeja Dudy będzie to, co „jest jądrem roli prezydenta”, tzn. budowanie mocnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Marszałek Sejmu podkreślił, że pozycję taką budował m.in. urzędujący prezydent Bronisław Komorowski.

Dzięki decyzjom poprzedniego rządu i obecnego prezydenta, Andrzej Duda będzie np. gospodarzem szczytu NATO w Warszawie, będzie miał unikalną okazję do zabiegania o polskie interesy i do pokazania swojego przywództwa – dodał Sikorski.

Pytany o to, czy jego zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie wpływał na przyszłego prezydenta, Sikorski powiedział: „Prezydent odpowiada przed historią, musi się wznieść poza środowisko, z którego się wywiódł”. Jak zaznaczył, nie są to zawsze łatwe relacje. „Prezydent Duda będzie też musiał zdefiniować swoją prezydenturę i życzę mu tego, aby znalazł ten punkt, w którym Polacy uznają, że reprezentuje nie tylko swoje środowisko polityczne” – powiedział marszałek Sejmu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2114955359 views

REKLAMA

2114955591 views

REKLAMA

REKLAMA

2116751981 views

REKLAMA

2114955731 views

REKLAMA

2114955830 views

Słynne polskie ordery

Taniec – język duszy

Kryzys w syropie

Wpadka przez pandemię

REKLAMA

2114955938 views