REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

-

Tomasz Siemoniak fot.Mykola Tys/EPA
Tomasz Siemoniak fot.Mykola Tys/EPA

NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu ani ekspertów, by zajmować się katastrofami – powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

REKLAMA

2147483647 clicks

Macierewicz, który w kwaterze głównej NATO uczestniczył w dwudniowym spotkaniu ministrów obrony Sojuszu, powiedział w czwartek po obradach, że o “tragedii smoleńskiej” rozmawiał z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie, amerykańskim generałem Curtisem Scaparrottim i ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem. “Wydaje się, iż najwyższy czas, żeby NATO włączyło się do wyjaśnienia tej sprawy, do wsparcia Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która w tej materii działa (…) ” – mówił szef MON.

“NATO nie ma żadnych narzędzi do tego, żeby zajmować się katastrofami, nie ma żadnego trybu, ekspertów. Owszem, można się zwracać do poszczególnych krajów, być może to będzie następny etap, natomiast dziś chodzi o to, żeby zyskać na czasie, bo minął rok pracy komisji Macierewicza i efekty widzieliśmy (…) wydane miliony złotych, zero efektów” – powiedział Siemoniak w radiu TOK FM. Dodał, że szef MON “nie wystąpił do NATO w żadnej formie” w tej sprawie, a jedynie odbył rozmowy “przy okazji”.

“Wobec kompletnej klęski komisji, którą powołał (minister obrony – PAP), która oznacza zmarnowane miliony złotych i spadek autorytetu, jeśli chodzi o badanie katastrof lotniczych, chce na użytek wewnętrzny stworzyć informacje: +teraz NATO się zajmie Smoleńskiem, ja to załatwiłem+” – ocenił wiceszef PO.

Zdaniem Siemoniaka “nic się w tej sprawie nie wydarzy”. “Teraz przez parę miesięcy będziemy słyszeli, że NATO się ta sprawą zajmuje. To jest kompletnie nic niewarte” – podkreślił.Siemoniak był również pytany o doniesienia portalu tvn24.pl. o dymisji wiceszefa Służby Wywiadu Wojskowego płk. Pawła Kacprzaka. “W ciągu tego roku zmienił się szef Agencji Wywiadu, zmienił się szef BOR-u, było kilku Komendantów Głównych Policji – to oznacza, że jest chaos, że walczą jakieś frakcje, że nie ma stabilizacji tak potrzebnej w tego rodzaju służbach” – ocenił.Dodał, że nie zna tła tej sytuacji. “Ledwo ponad rok rządzi obecna ekipa, i takie zmiany nie służą w newralgicznych obszarach” – zaznaczył. (PAP)mkz/ itm/

REKLAMA

2131854693 views

REKLAMA

REKLAMA

2131854708 views

REKLAMA

REKLAMA

2133651028 views

REKLAMA

2131854718 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

REKLAMA

2131854721 views

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

REKLAMA

2131854725 views