REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Seremet: apeluję o kilka dni, a wasz osąd pewnie się zmieni

Seremet: apeluję o kilka dni, a wasz osąd pewnie się zmieni

-

Apeluję o kilka dni; wtedy państwa osąd o legalności działań ABW i prokuratury w redakcji “Wprost” pewnie ulegnie zmianie – mówił w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości prokurator generalny Andrzej Seremet.

Prokurator generalny Andrzej Seremet fot.Radek Pietruszka/EPA
Prokurator generalny Andrzej Seremet fot.Radek Pietruszka/EPA

REKLAMA

Odpowiadając na pytania posłów (głównie PiS, SLD i SP), Seremet oświadczył, że z premierem Donaldem Tuskiem rozmawiał o sprawie 18 czerwca od 22.20 nie dłużej niż 2-3 minuty. “Premier spytał mnie o ocenę, czy to, co się dzieje w redakcji +Wprost+ jest zgodne z prawem. Ja – opierając się tylko na informacji publicznej, nie miałem kontaktu z prokuratorami, wiedziałem tylko o ich postanowieniach – powiedziałem, że tak. Pan premier oświadczył, że nie jest zainteresowany żadnymi informacjami z tego śledztwa. Wyraził oczekiwanie, że śledztwo będzie się toczyć tak, jak każde inne, niezależnie od efektów, jakie mogą spotkać jego ugrupowanie” – mówił Seremet.

Pytany, czemu ta i wiele innych spraw trafiają do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, choć powinny do prokuratury dla Warszawy lewobrzeżnej, Seremet odrzucił sugestie, by wynikało to z innych kwestii niż obciążenie prokuratorów pracą. “Wiem, że nie potraficie oceniać rzeczywistości inaczej niż przez polityczne okulary. Zdejmijcie je czasem” – mówił do posłów.

Ryszard Kalisz (niezrz.) pytał Seremeta, czy przyjmuje przeprosiny od wiceministra Michała Królikowskiego, który oświadczył na posiedzeniu, że minister sprawiedliwości krytykował prokuraturę “w stanie wyższej konieczności”, w związku z koniecznością ochrony polskiej racji stanu, wobec ataków zagranicznej prasy. Seremet nie odpowiedział na to pytanie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA