REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Schetyna: reelekcja Donalda Tuska to wielki polski sukces

Schetyna: reelekcja Donalda Tuska to wielki polski sukces

-

Reelekcja Donalda Tuska na funkcję szefa Rady Europejskiej to nasz wielki, polski sukces – podkreślił lider PO Grzegorz Schetyna podczas czwartkowego posiedzenia klubu Platformy. Schetyna uczestniczył w czwartek w szczycie Europejskiej Partii Ludowej, gdzie wspierał kandydaturę Tuska.

Schetyna dziękował m.in. eurodeputowanym PO za ich wkład w ponowny wybór Tuska. “To jest wasz, nasz wspólny sukces, to jest te kilkanaście miesięcy ciężkiej pracy. Nic nie ma za darmo. Ciężko zapracowaliśmy na to, żeby się mogli cieszyć razem z Donaldem. To jest nasz wielki sukces, polski sukces” – przekonywał lider PO.

Dziękował też państwom Grupy Wyszehradzkiej. “Naszym przyjaciołom ze Słowacji, Czech i Węgier, którzy są zawsze solidarni za nami. Dziękuję za to” – powiedział Schetyna. Dostał burzliwe oklaski.

Posłowie PO powitali Schetynę owacją na stojąco. “Polska, Polska! – wołali. Skandowali też nazwisko Donalda Tuska.

Za kandydaturą Tuska opowiedziało się podczas czwartkowego szczytu UE 27 państw. “Tylko polska premier była przeciw Tuskowi. Nikt nie wstrzymał się od głosu” – powiedział unijny dyplomata w kuluarach szczytu UE.(PAP)

Na zdj. Grzegorz Schetyna, fot. EPA/RADEK PIETRUSZKA POLAND OUT

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks