REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Schetyna jedzie w czwartek do Brukseli wspierać kandydaturę Tuska na szefa RE

Schetyna jedzie w czwartek do Brukseli wspierać kandydaturę Tuska na szefa RE

-

Lider PO Grzegorz Schetyna udaje się w czwartek do Brukseli na szczyt EPP z udziałem części unijnych przywódców m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Szef PO ma w planach szereg spotkań; chce przekonywać partnerów z UE do przedłużenia kadencji Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej.

Czwartkowe, poranne spotkanie liderów Europejskiej Partii Ludowej (European People’s Party – EPP) w Brukseli, to element przygotowań do odbywającego się w czwartek i piątek unijnego szczytu, na którym ma zapaść decyzja o ewentualnym przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Kandydatem polskiego rządu na to stanowisko jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

W spotkaniu EPP weźmie udział Donald Tusk, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Hiszpanii Mariano Rajoy. EPP zrzesza europejskie partie chadeckie i centroprawicowe.

Według informacji PAP Schetyna ma w planach rozmowy z Merkel i Rajoyem; niewykluczone, że spotka się także z Donaldem Tuskiem. “Chcemy przede wszystkim załatwić sprawę w tym tygodniu – jeśli wybór szefa Rady Europejskiej się przedłuży, wówczas pojawią się kolejni kandydaci i szanse Tuska spadną” – ocenił w rozmowie z PAP bliski współpracownik Schetyny. (PAP)

Na zdj.: Grzegorz Schetyna fot.Soeren Stache/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks