REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSchetyna: Donald Tusk mógłby być kandydatem na prezydenta

Schetyna: Donald Tusk mógłby być kandydatem na prezydenta

-

Donald Tusk fot.Olivier Hoslet/EPA
Donald Tusk fot.Olivier Hoslet/EPA

Donald Tusk mógłby być kandydatem na prezydenta – powiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna. Zadeklarował, że będzie namawiać do tego obecnego szefa Rady Europejskiej. Jak mówił, Tusk “byłby najlepszym liderem projektu odbudowy pozycji Polski w świecie i w Europie”.

REKLAMA

Według szefa PO to, czy Tusk będzie chciał kandydować, zależy od wyborów samorządowych, europejskich i parlamentarnych. “To będzie czas na jego decyzję” – mówił Schetyna w czwartek w TVN24.

“Jeszcze parę miesięcy temu trudno to było sobie wyobrazić, ale jestem w stanie dzisiaj to zobaczyć, że Donald Tusk mógłby być kandydatem na prezydenta koalicji rządzącej, czyli tej, która wygrywa wybory w 2019 r.” – powiedział. “Ale to musi być jego decyzja” – dodał.

Zadeklarował, że będzie Tuska do tego namawiać. Jak mówił, “wielokrotnie” o tym już rozmawiali.

“To jest naturalny scenariusz, dla mnie optymalny, dla Polski także – że tak doświadczony polityk i tak znany w świecie, który po zwycięskich wyborach parlamentarnych i odsunięciu PiS-u od władzy, uwiarygadnia swoim prezydenckim wyborem nowy rząd” – powiedział lider PO.

“Tusk, który jest znany na całym świecie, ma bardzo mocną pozycję, byłby najlepszym liderem projektu odbudowy pozycji Polski w świecie i Europie” – zaznaczył Schetyna.

Druga kadencja Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej upłynie pod koniec 2019 r. Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 r.

Pytany o hasła, z jakimi Platformy pójdzie do wyborów, Schetyna mówił, że nie jest populistą. “To nie jest tak, że my będziemy obiecywać po to, żeby wygrać wybory, a potem przepraszać czy udawać, że nie możemy zrealizować zapowiedzi” – dodał.

Dopytywany, czy w razie przejęcia władzy po wyborach PO podniesie wiek emerytalny, Schetyna podkreślił, że jest konieczna w tej kwestii rozmowa ze stroną społeczną, bo – jak mówił – “trzeba urealnić wiek emerytalny”.

“Polska jest krajem, w którym kobiety przechodzą w najniższym wieku na emeryturę. To jest problem dla następnych pokoleń. Dzisiaj polityka PiS jest absurdalna, bo nie dba o losy kolejnych pokoleń, które będą miały problem z utrzymaniem wielkiej rzeszy emerytów” – zaznaczył szef Platformy. (PAP)

REKLAMA

2116249846 views

REKLAMA

2116250061 views

REKLAMA

REKLAMA

2118046441 views

REKLAMA

2116250185 views

REKLAMA

2116250274 views

REKLAMA

2116250370 views