REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaRuch Narodowy: trzeba rozpocząć marsz do Polexitu

Ruch Narodowy: trzeba rozpocząć marsz do Polexitu

-

fot.Jacek Turczyk/EPA
fot.Jacek Turczyk/EPA

Trzeba rozpocząć marsz do Polexitu – uważają działacze Ruchu Narodowego, według których również w Polsce powinno odbyć się referendum ws. wyjścia z UE. Ich zdaniem UE w obecnym kształcie trzeba zdemontować i zastąpić ją gospodarczą współpracą suwerennych państw.

REKLAMA

Szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki na piątkowej konferencji prasowej pogratulował Brytyjczykom, jak zaznaczył, niełatwej, ale odważnej decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej i przekonywał, że obecna UE to zły projekt.

“Dzisiaj mówimy o tym, że UE w obecnym federalnym kształcie się kończy i bardzo dobrze, że się kończy, bo to zły projekt, bo to projekt, gdzie dominują najsilniejsi, bo to projekt, który zmierza do zmierzchu europejskich narodów” – powiedział Winnicki.

Wtórował mu członek zarządu Ruchu Narodowego Artur Zawisza, mówiąc: “Nie ma co się dziwić temu, że narody europejskie nie wytrzymały tej federalistycznej presji, presji przeciw suwerenności własnych państw (…) Brytyjczycy zaszli najdalej, mówiąc +nie+ takiemu modelowi współpracy europejskiej, który dzisiaj proponuje Unia”.

Według Zawiszy, Polacy powinni razem z innymi narodami środkowo-europejskimi zacząć tworzyć wspólną siłę “nowo europejską”, która pokaże – jak mówił – jak może wyglądać pozytywna współpraca narodów europejskich.

Dla innego członka władz Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka, Brexit to świadectwo zmiany paradygmatu w polityce unijnej. “Wszyscy ci, którzy mówili, że nie wyobrażają sobie państw europejskich poza UE, już dłużej tak nie będą mogli mówić, muszą rozpocząć realną dyskusję o tym, iż suwerenne państwa narodowe mają swoje miejsce w UE” – stwierdził Bosak. Jednocześnie dodał, że w perspektywie Brexitu scenariusz obecności Polski poza UE zyskuje na realizmie i staje się scenariuszem, który będzie rozpatrywany bardzo poważnie.

Kolejny przedstawiciel RN Witold Tumanowicz zaznaczył, że liczy na to, że w najbliższej przyszłości również Polska opowie się za wyjściem z Unii Europejskiej. “My także, Polacy, musimy rozpocząć swój marsz niepodległości do Polexitu, musimy także rozpisać referendum i zdecydować o tym, by Polska także odzyskała w pełni suwerenność i niepodległość” – mówił.

Jak dodał Winnicki, właśnie tego potrzebują narody Europy – “eurosceptycznego wstrząsu, żeby zmienić bieg historii, żeby zmienić ten eurofederalny prąd”. Szef RN ocenił, że ewentualny rozpad UE nie będzie łatwym czasem, w tym dla Polski, ale będzie jednocześnie szansą na “zbudowanie polskiej siły”.

Winnicki zaapelował także do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa Kukiz’15 Pawła Kukiza, żeby pozwolili eurosceptycznym posłom, którzy są członkami ich partii, swobodnie zabierać głos na temat wyjścia Polski z UE. “Unii na obecnym etapie nie da się zmienić, obecną UE trzeba po prostu zdemontować i zastąpić ją luźną współpracą suwerennych państw o charakterze gospodarczym” – podsumował.

W czwartkowym referendum w sprawie przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej 51,9 proc. brytyjskich wyborców opowiedziało się za Brexitem. Frekwencja w referendum wyniosła 72,2 proc. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba być karierowiczem politycznym takim jak Zawisza , Bosak czy Winnicki , aby w sytuacji Polski mówić o jej wyjściu z UE. Ci panowie chcą zbić kapitał polityczny opowiadając takie pierdoły ludziom. Dla mnie ich wystąpienia mają podłoże zdrowotne.Nie wiem skąd Polska by wzięła kapitał na budowę autostrad , ochronę środowiska, czy indywidualni rolnicy na zakup nowoczesnych traktorów i maszyn.
    Wyjście z Unii z ogromnym zadłużeniem było by powrotem do Polski z okresu z przed II wojny światowej.

REKLAMA

2117613514 views

REKLAMA

2117613672 views

REKLAMA

REKLAMA

2119410035 views

REKLAMA

2117613764 views

REKLAMA

2117613840 views

REKLAMA

2117613916 views