REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPrzydacz: nie ma żadnych zabiegów dot. doprowadzenia do spotkania prezydentów Dudy i...

Przydacz: nie ma żadnych zabiegów dot. doprowadzenia do spotkania prezydentów Dudy i Bidena na Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

-

Nie ma w tym momencie jakichkolwiek zabiegów, tym bardziej usilnych, o to, żeby doprowadzić do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Joe Bidenem na marginesie Sesji Zgromadzenia Ogólnego USA – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

W środę radio RMF FM podało, że “Kancelaria Prezydenta usilnie zabiega o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem na marginesie Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych”. Informację tę zdementował szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. “Nie występowaliśmy o takie spotkanie” – powiedział PAP.

REKLAMA

“Ja również mogę potwierdzić to, co napisał pan minister Jakub Kumoch. Nie znam tutaj żadnych zabiegów – usilnych tym bardziej – o organizację tego typu spotkania” – powiedział Przydacz w czwartek w Polskim Radiu 24.

Według niego, często dziennikarze – jak mówił – zwłaszcza korespondenci tych mediów za oceanem, “przy każdej wizycie czy możliwości wyjazdu do Nowego Jorku pana prezydenta Dudy informują o tym samym, wywołując tym samym debatę i oczekując dementi”. “I w sytuacji, w której to dementi się pojawia, uważają, że tak powinno być zgodnie ze sztuką” – podkreślił wiceminister.

“W moim przekonaniu to zdementowanie przez ministra Kumocha powinno zamknąć ten temat” – ocenił Przydacz. Zapewnił, że “nie ma w tym momencie jakichkolwiek zabiegów, tym bardziej usilnych, o to, żeby do takiego spotkania doprowadzić”.

Wiceszef MSZ przypomniał, że niedawno prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Joe Bidenem na szczycie NATO w Brukseli. “Więc nie widzę tutaj jakichś szczególnych podstaw do tego, żeby usilnie o coś zabiegać” – zaznaczył Przydacz. (PAP)

REKLAMA

2118984757 views

REKLAMA

2118984855 views

REKLAMA

REKLAMA

2120781210 views

REKLAMA

2118984928 views

REKLAMA

2118984989 views

REKLAMA

2118985040 views