REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPrymas Polski w świątecznym orędziu o potrzebie przebaczania

Prymas Polski w świątecznym orędziu o potrzebie przebaczania

-

Na potrzebę pojednania i przebaczania zwrócił uwagę w orędziu wigilijnym prymas Polski abp Wojciech Polak. Jak podkreślił, dotyczy to zarówno sytuacji osobistych, jak i ogólnonarodowych.

W trakcie wyemitowanego w środę wieczorem przez TVP orędzia na Boże Narodzenie, abp Polak złożył życzenia rodakom żyjącym na całym świecie. Prymas podkreślił, że słowa życzeń w sposób szczególny kieruje do ludzi doświadczanych chorobą i samotnością.

REKLAMA

„Łączę się z wami, którzy te święta przeżywacie w szpitalach, hospicjach czy domach opieki. Myślą i sercem jestem przy tych, którzy przebywają w domach samotnej matki i domach dziecka. Chcę wyrazić moją bliskość z osobami dotkniętymi biedą i trudnymi sytuacjami życia” – powiedział.

Prymas zachęcił do wyruszenia na spotkanie z Chrystusem.

„Bóg nikogo z tego spotkania nie wyklucza. Przed nikim nie zamyka i nie zatrzaskuje drzwi. Nikogo nie pomija i nie pozostawia samego. W tę świętą Noc Narodzenia Pańskiego w naszych domach przypomni nam o tym puste miejsce przy stole i otwarte drzwi naszych serc” – powiedział.

„Trzymając w wigilijny wieczór w naszych dłoniach biały opłatek myślimy o tym wszystkim, co domaga się naszego nawrócenia, a więc również pojednania i przebaczenia sobie nawzajem, czy to w sytuacjach jak najbardziej osobistych i rodzinnych, czy też społecznych i ogólnonarodowych” – dodał abp Polak.

Prymas przypomniał o trwających przygotowaniach do czekającej Polskę w 2016 roku 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz do Światowych Dni Młodzieży. „W tym czasie na tej drodze towarzyszy nam ewangeliczne wezwanie: +nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię+, oraz skierowane zwłaszcza do młodych słowa Chrystusa: +Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą+” – powiedział.

Prymas podkreślił, że Noc Narodzenia Pańskiego, a przed wszystkim spotkanie z Nowonarodzonym, otwierają przed każdym „prawdziwie nową perspektywę życia”. „To życie wolne od niepewności i lęku, od rozpaczy i pustki, od przesadnego koncentrowania się na sobie, od goryczy porażki i możliwego zawodu” – mówił prymas.

Abp Polak życzył wszystkim radości spotkania z Jezusem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości, a także „łaski nawrócenia, które będzie dla nas niewyczerpanym źródłem pojednania i wybaczenia sobie nawzajem.” (PAP)

fot.Paweł Jaskółka/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2107715629 views

REKLAMA

REKLAMA

2107715861 views

REKLAMA

2109512252 views

REKLAMA

2107716002 views

REKLAMA

2107716101 views

REKLAMA

2107716209 views