REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaProkuratura zleciła sekcję zwłok mężczyzny, który podpalił się przed PKiN

Prokuratura zleciła sekcję zwłok mężczyzny, który podpalił się przed PKiN

-

fot.Radek Pietruszka/PAP/EPA

Prokuratura zleciła sekcję zwłok Piotra S., który 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie i który zmarł w niedzielę w szpitalu. Wystąpiła też o jego dokumentację medyczną – poinformował PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński.

„Po uzyskaniu informacji o śmierci mężczyzny, prokurator zdecydował o przeprowadzeniu jego sekcji zwłok i wystąpił do szpitala o przekazania dokumentacji medycznej z pobytu w szpitalu. Zostanie ona przekazana biegłym z zakresu medycyny sądowej” – powiedział PAP Łapczyński.

REKLAMA

Pytany o termin sekcji zwłok powiedział, że uzależnione jest to od zakładu medycyny sądowej.

54-letni Piotr S. podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli strażacy. Mężczyzna był nieprzytomny; w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie w niedzielę zmarł.

Według mediów, mężczyzna przed podpaleniem się rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie „do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje”.

Śledztwo 20 października wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ. Prowadzi je w sprawie „doprowadzenia pokrzywdzonego namową bądź udzieleniem pomocy do targnięcia się na własne życie poprzez oblanie ciała i ubrania substancją łatwopalną”.

Jak dodał Łapczyński w tej sprawie przesłuchano świadków – m.in. żonę i syna Piotra S. „Na tym etapie nie ma informacji świadczących o tym, by do tego tragicznego zdarzenia mogły się przyczynić osoby trzecie” – dodał. (PAP)

3 KOMENTARZE

    • Powiedz mi, naprawde jestes tak glupi, czy tylko udajesz ze nie rozumiesz slow Piotra. „- Ja, zwykły szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich, nie czekajcie dłużej – pisał w swoim liście Piotr S. – Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim pozbawi nas wolności. ” Zrobil to co zrobil bo czul sie bezsilny w walce z powracajaca PISokomuna. Tak jak PIS rujnuje Polske nie zrobil nawet Gierek a wstawanie z kolan dopiero sie zacznie i bedzie trwac latami…..

  1. I jeszcze fragment wypowiedzi syna Piotra… ” Pan Krzysztof, syn samobójcy, jednoznacznie zdementował plotki jakoby S., był w jakikolwiek sposób zmanipulowany. Twierdzi, że jego ojciec był człowiekiem niezwykle inteligentnym, czego dowodem ma być przynależność do MENSA. Zdradził także, że nic nie wskazywało na to, by planował tak tragiczny krok. Powiedział także, że samospalenie nie było aktem politycznym, a obywatelskim.Krzysztof S. broni swojego ojca, któremu przypisuje się chorobę psychiczną. Dziennikarzom wyznał, że to, co zrobił, nie miało na celu pogłębienia podziałów w polskim społeczeństwie. Stwierdził też, że boli go, iż pomimo wysiłków jego i rodziny, wciąż obraża się zmarłego.

    – Nie mogę znieść tego, że po tym wszystkim, co powiedzieliśmy publicznie, obraża się mojego ojca, nie mając bladego pojęcia o jego sylwetce – powiedział syn Piotra S.”…..

REKLAMA

2103173461 views

REKLAMA

2103173694 views

REKLAMA

2104970086 views

REKLAMA

2103173837 views

REKLAMA

2103173937 views

REKLAMA

2103174046 views