REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaProkuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika

-

Prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL – powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Nowak powiedział PAP, że jeszcze w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zaznaczył, że inne decyzje i informacje o wynikach postępowania będą znane w środę.

REKLAMA

„8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem – targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości” – powiedział prokurator.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi śledztwo, by wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie. „To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach” – podkreślił.

„Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo, oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową nie doprowadził do tego samobójstwa” – sprecyzował rzecznik.

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. „Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny” – napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock – Ciechanów – Żyrardów.(PAP)

Na zdjęciu: Adam Struzik fot.Jakub Kamiński/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2102832511 views

REKLAMA

2102832744 views

REKLAMA

2104629136 views

REKLAMA

2102832887 views

REKLAMA

2102832987 views

REKLAMA

2102833096 views