REKLAMA

2131892275 views

REKLAMA

2131892274 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaProkuratura: przeszukanie u ks. Mokrzyckiego dokonane w sposób prawidłowy

Prokuratura: przeszukanie u ks. Mokrzyckiego dokonane w sposób prawidłowy

-

Przeszukanie pomieszczeń proboszcza katedry polowej ks. płk. Roberta Mokrzyckiego odbyło się w sposób prawidłowy i zgodny z procedurą – powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie prok. Zbigniew Jaskólski.

fot.Pixabay
fot.Pixabay

REKLAMA

W środę wieczorem Ordynariat Polowy poinformował, że proboszcz katedry polowej ks. Mokrzycki w związku z przeprowadzonym 11 lipca przeszukaniem został zawieszony “w pełnieniu wszelkich funkcji i urzędów” przez bp. polowego Józefa Guzdka. “O celu i wyniku przeszukania nie została poinformowana Kuria Polowa” – głosił komunikat opublikowany na stronie internetowej Ordynariatu Polowego.

Dodano w nim, że bp Guzdek “niezwłocznie zawiesił ks. Mokrzyckiego w pełnieniu wszelkich funkcji i urzędów do czasu złożenia przez niego stosownych wyjaśnień”.

“Ks. Mokrzycki został zawieszony w czynnościach proboszcza ze względu na sam fakt przeszukania jego mieszkania” – powiedział w czwartek dziennikarzom podczas briefingu rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego ks. płk Zbigniew Kępa. Dodał, że ks. Mokrzycki nie był obecny podczas przeszukania mieszkania znajdującego się na terenie Ordynariatu Polowego przy ul. Długiej w Warszawie, ponieważ od 7 lipca przebywa na urlopie poza granicami kraju.

Rzecznik Ordynariatu Polowego dodał, że klucze do mieszkania proboszcza udostępnił przeszukującym żołnierz z dyżurki w kurii, ponieważ klucze te pod nieobecność księży są przekazywane do dyżurki.

Ks. Kępa podkreślił jednocześnie, że Kuria Polowa nie była powiadomiona o terminie przeszukania mieszkania ks. Mokrzyckiego, jego celu, ani też nie otrzymała od służb żadnego protokołu po przeszukaniu lub innych dokumentów. Dodał, że nie ma informacji o tym jak długo trwało przeszukanie, czy coś zostało znalezione w mieszkaniu ks. Mokrzyckiego i zabezpieczone przez śledczych.

W środę ks. Kępa informował, że Kuria Polowa czeka na powrót z urlopu ks. Mokrzyckiego i jego stawienie się przed biskupem ordynariuszem. Dodawał, że ks. Mokrzycki złoży wyjaśnienia przed bp. Guzdkiem najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Media informowały, że przeszukanie u duchownego przeprowadzono w związku ze śledztwem dotyczącym powoływania się na wpływy m.in. w resorcie infrastruktury i rozwoju. Prowadzi je Prokuratura Apelacyjna w Warszawie; bada ona kwestię podejrzenia udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej.

W sprawie tej dwaj biznesmeni z Leżajska usłyszeli zarzuty, za które grozi kara do 8 lat więzienia. Media podawały, że podejrzani chcieli “przepchnąć” w Warszawie 20 spraw. “W ramach prowadzonych czynności poszukiwano m.in. wyrobów ze złota. Przeszukanie przyniosło pozytywny efekt” – mówił PAP w poniedziałek rzecznik PA Zbigniew Jaskólski. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia, u kogo znaleziono złoto oraz czy znaleziono wszystkie poszukiwane wyroby i ile ich było.

Prokuratura ujawniła, że przeszukano pomieszczenia 15 osób, w tym szefa klubu poselskiego PSL Jana Burego i wiceministra infrastruktury i rozwoju Zbigniewa Rynasiewicza (PO), który pochodzi z Leżajska.

W zeszłym tygodniu media pisały, że m.in. u Burego i Rynasiewicza oraz znanego duchownego szukano sztabek złota. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129335427 views

REKLAMA

REKLAMA

2129335442 views

REKLAMA

REKLAMA

2131131762 views

REKLAMA

2129335452 views

REKLAMA

2129335455 views

REKLAMA

2129335459 views