REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska W internecie jest dostępny program wyborczy Trzaskowskiego w formie interaktywnej

W internecie jest dostępny program wyborczy Trzaskowskiego w formie interaktywnej

-

Wszystkie punkty programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego są dostępne w formie interaktywnej na stronie www.trzaskowski2020.pl – poinformowali w środę posłowie KO. Żałujemy, że Jacek Kurski nie dał zgody Andrzejowi Dudzie na udział w debacie – powiedział Adam Szłapka.

“Otwieramy się na internautów, otwieramy się na wszystkich tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji odnośnie wyboru swojego kandydata już w najbliższa niedzielę. Dlatego przygotowaliśmy specjalną interaktywną wersję pełnego programu pana prezydenta Trzaskowskiego” – poinformował poseł KO Arkadiusz Myrcha na środowej konferencji prasowej.

Myrcha dodał, że w pełnej, interaktywnej wersji, znajdują się “wszystkie punkty programu z opowieścią i wystąpieniami” Trzaskowskiego, dzięki czemu każdy zainteresowany może poznać pomysły i rozwiązania kandydata KO “na Polskę, dla polskich rodzin, dla młodych Polaków, dla Polek i Polaków, dla rolników i przedsiębiorców”.

REKLAMA

Podczas konferencji pokazano kilkuminutową prezentację filmową, w której Trzaskowski omawia wybrane punkty swojego programu wyborczego, w tym dotyczące: “bezpłatnej opieki nad dziećmi”, “lokalnych inwestycji”, “zielonego ładu”, “eko-inwestycji”, “edukacji o klimacie”, a także doprowadzenia internetu do każdego domu, “stypendiów edukacyjnych po odbytej służbie wojskowej”, czy “funduszu stypendialnego dla najzdolniejszej młodzieży z małych miast i wsi”.

W formie interaktywnej Trzaskowski odniósł się także m.in. do problemów mieszkaniowych. “Skandalem jest to, że wielu z was nie stać na własne mieszkanie. Najwyższa pora, żeby państwo zaczęło pokrywać wasz wkład własny do kredytu mieszkaniowego” – mówił w tym fragmencie prezentacji.

Poseł Myrcha zachęcał do zapoznania się z całym programem kandydata KO na prezydenta w interaktywnej formie na stronie www.trzaskowski2020.pl.

W odpowiedzi na pytanie, czy sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego “żałuje, że debata obu kandydatów nie doszła do skutku” oraz “czy fakt, że debata obu kandydatów nie odbyła się, działa na szkodę dla demokracji”, poseł KO Adam Szłapka stwierdził: “Oczywiście żałujemy, że (członek zarządu Telewizji Polskiej) Jacek Kurski nie dał zgody Andrzejowi Dudzie na udział w debacie”.

“Wiemy doskonale, że zarówno telewizja TVN, jak i tlewizja Polsat były gotowe do tego, żeby taką debatę zorganizować. Czekaliśmy tylko na decyzję telewizji publicznej. Wiemy, że Jacek Kurski, w zgodzie i w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim, zgody takiej Andrzejowi Dudzie nie dali” – powiedział Szłapka.

Wyraził żal, bo – jak mówił – “to jest wielka strata i wyborcy na tym tracą” i “demokracja na tym traci”. “To jest pierwszy raz od 30 lat, kiedy takiej debaty nie będzie. Ale czegóż się można spodziewać po władzy Prawa i Sprawiedliwości, która niszczy sądy, która zniszczyła prokuratury, która zniszczyła telewizję publiczną. Strata dla demokracji, ale to nie jest jedyna strata, którą zrobiły rządy Jarosława Kaczyńskiego i jego kandydata Andrzeja Dudy” – powiedział Szłapka. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks