REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Prezydent w orędziu: każdy może współtworzyć Polskę, w której lepiej się żyje...

Prezydent w orędziu: każdy może współtworzyć Polskę, w której lepiej się żyje (ZOBACZ I POSŁUCHAJ)

-

Każdy z nas może i powinien współtworzyć Polskę, w której żyje się lepiej, mądrzej i radośniej – powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski w noworocznym orędziu, życząc Polakom dobrego, nowego 2015 roku. Podkreślił, że konieczna jest wspólna praca, a nie konflikty i partyjna agresja.

W orędziu prezydent przypomniał, że w kończącym się 2014 r. Polska obchodziła 25-lecie odzyskania wolności, a – jak podkreślił – z perspektywy ćwierćwiecza dobrze widać nasze osiągnięcia, nasze sukcesy, ale i nasze słabości.

REKLAMA

“Każdy z nas ma prawo czuć się współautorem osiągnięć wolnej Polski; wszyscy ciężko na te osiągnięcia pracowaliśmy, każdy z nas ma prawo oczekiwać, że nasz kraj nadal będzie stawał się coraz lepszym miejscem do życia” – podkreślił Komorowski.

Według niego, “źródłem narodowej satysfakcji był przyjazd 20 przywódców państw Zachodu na uroczystości 4 czerwca i piękne słowa uznania dla Polski wygłoszone w Warszawie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych”. Prezydent dodał, że 29 grudnia obchody Roku Wolności zakończyły się przypomnieniem przywrócenia symboli naszej niepodległości – nazwy państwa Rzeczpospolita Polska i godła – orła w koronie.

Żegnając minione 25 lat i układając plany na przyszłość – podkreślił Komorowski – trzeba jednak pamiętać o tych, którzy “w mniejszym stopniu skorzystali z sukcesu polskiej wolności, o tych, którzy pozostają dzisiaj w trudnej sytuacji”.

“Bo przecież nie ze wszystkimi problemami Polska poradziła sobie w sposób satysfakcjonujący. Nadal pozostało przed nami wiele kolejnych wyzwań: by młodym ludziom zapewnić lepszy start; by potrzebujący wsparcia nie czuli się bezsilni i osamotnieni; by starsi czuli się bezpieczni i potrzebni; by każdy mógł odnaleźć i wykorzystać swoją szansę” – mówił prezydent.

Wezwał do postrzegania istniejących słabości i braków jako zadania do wykonania, a nie tylko jako okazji do politycznych wojen. Komorowski podkreślił, że “nadal potrzebna jest ciężka, solidarna, polska praca”. “Żadne wyborcze obietnice nie sprawią, że z dnia na dzień obudzimy się w kraju idealnym. Konieczna jest praca i zdolność do współdziałania, a nie konflikty i partyjna agresja” – mówił prezydent.

Życzył więc, by “w całej Polsce i w każdym polskim domu nadchodzący, Nowy Rok był wolny od jałowych sporów, kłótni i podziałów; by wzrastał wzajemny szacunek, zrozumienie pomimo różnic i wola współdziałania”.

Prezydent podkreślił też, że nasza solidarność potrzebna jest także innym walczącym o wolność i lepsze jutro, w sposób szczególny nasze myśli i działania kierujemy ku Ukrainie. “Pamiętajmy, że niepodległa, bezpieczna Ukraina to także bezpieczniejsza Polska. A bezpieczeństwo Polski od początku jest jednym z najważniejszych celów mojej prezydentury” – powiedział Komorowski.

Jako zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent złożył też noworoczne życzenia “żołnierzom polskim i wszystkim służbom strzegącym polskiego bezpieczeństwa, wszystkim, którzy w niespokojnych czasach dają nam poczucie stabilności i siły”.

Komorowski namawiał też, by sięgnąć do osobistych wspomnień. “Znajdźmy choć chwilę, by przywołać z pamięci nie tylko momenty trudne, ale i dobro, które nas w tym czasie spotkało oraz dobro, które my daliśmy innym. Pamiętajmy, że każdy z nas, w dalszym ciągu może i powinien współtworzyć Polskę, w której żyje się lepiej, mądrzej i radośniej” – powiedział prezydent, życząc Polakom dobrego, nowego 2015 roku. (PAP)

Na zdjęciu: Bronisław Komorowski fot.YouTube

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks