REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Na bieżąco Prezydent powołał Kaczyńskiego, Glińskiego i Gowina na wicepremierów

Prezydent powołał Kaczyńskiego, Glińskiego i Gowina na wicepremierów

-

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz Piotra Glińskiego na funkcje wicepremierów. Gowin jest też ministrem rozwoju, pracy i technologii, a Gliński szefem resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

We wtorek po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.

Prezydent powołał Jarosława Kaczyńskiego na wicepremiera. Według dotychczasowych doniesień, lider PiS ma stanąć na czele komitetu spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i obrony narodowej.

Piotr Gliński został powołany na stanowisko wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz przewodniczącego komitetu ds. pożytku publicznego.

Prezydent powołał też Jarosława Gowina na urząd wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

Ponadto premier Morawiecki został powołany na urząd ministra cyfryzacji.

Dziękuję całemu polskiemu rządowi, całej Zjednoczonej Prawicy, dziękuję tym ministrom, którzy pozostają w rządzie, ale także tym, których żegnamy, którzy kończą swoją służbę – powiedział we wtorek podczas uroczystości powołania nowych ministrów prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że rząd powołany po wyborach w 2019 roku praktycznie od razu zetknął się z ogromną trudnością – z pandemią koronawirusa, która – jak mówił – “dotknęła cały świat, w tym niestety także i nasz kraj”.

“Po pierwsze kwestia życia i zdrowia obywateli, po drugie kwestia – cóż tu wiele mówić – ratowania polskiej gospodarki. To dzieło było, i jest realizowane. I chciałem z całego serca podziękować wszystkim państwu i za tamte cztery lata – wszystkim tym, którzy brali w nich udział, i za ten czas teraz, tego prawie roku niezwykle dzielnej, a bardzo często odważnej postawy, która wymagała wielkiej odpowiedzialności, odporności psychicznej, ale przede wszystkim wymagała niezwykłego wysiłku” – powiedział Duda.

“Dziękuję całemu polskiemu rządowi, dziękuję całej Zjednoczonej Prawicy, dziękuję i tym ministrom, którzy pozostają w rządzie, dziękuję panu premierowi, panom premierom, ale dziękuję także i tym ministrom, których żegnamy, którzy kończą swoją służbę” – podkreślił prezydent. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks