REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Prezydent odznaczy ambasadora USA w Polsce Stephena Mulla

Prezydent odznaczy ambasadora USA w Polsce Stephena Mulla

-

Stephen Donald Mull fot.Jacek Turczyk/EPA
Stephen Donald Mull fot.Jacek Turczyk/EPA

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczy we wtorek w Belwederze ambasadora USA w Polsce Stephena Mulla – poinformowała prezydencka kancelaria. Mull szefuje placówce w Warszawie od 2012 r.

REKLAMA

Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

Na początku czerwca poinformowano, że Mulla na stanowisku ambasadora USA zastąpi mianowany przez prezydenta Baracka Obamę Paul Wayne Jones

Stephen Mull pełni funkcję ambasadora USA w Polsce od listopada 2012 r. To 27. z rzędu ambasador USA akredytowany w Polsce od roku 1919.

Mull w przeszłości dwukrotnie już pełnił służbę dyplomatyczną w Warszawie – w połowie lat 80., a następnie w połowie lat 90. Do służby dyplomatycznej wstąpił w marcu 1982 roku.

W jednym ze swoich wystąpień przed objęciem funkcji ambasadora w Warszawie Mull podkreślał, że Polska zajmuje ważne miejsce w życiu jego i żony. “Właśnie tam spędziliśmy pierwsze lata małżeństwa w latach osiemdziesiątych i tam też, w 1995 roku, zostaliśmy rodzicami naszego syna Ryana, z którego jesteśmy tak bardzo dumni” – wspominał.

Mull podkreślał, że przez 23 lata po odzyskaniu niepodległości Polska wielekroć udowodniła, że jest niezłomnym sprzymierzeńcem USA. “Stoi z nami ramię w ramię na pierwszej linii od Iraku po Afganistan, niesie światło demokracji do najmroczniejszych zakątków świata, które nie wywalczyły sobie jeszcze wolności, sama też zgłosiła jako jeden z pierwszych krajów gotowość do wsparcia NATO w obronie przed pociskami balistycznymi” – mówił Mull. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks