REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową

Prezydent Duda podpisał ustawę budżetową

-

Andrzej Duda fot.prezydent.pl
Andrzej Duda fot.prezydent.pl

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2017 r. – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Zgodnie z ustawą, dochody budżetu państwa wyniosą ponad 325 mld zł, a wydatki ponad 384 mld zł, maksymalny poziom deficytu nie przekroczy zaś 59 mld 345 mln 500 tys. zł.
“Pan prezydent doszedł do wniosku, po zapoznaniu się z opiniami, wyjaśnieniami, zarówno marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, że głosowanie 16 grudnia 2016 roku nad ustawą budżetową odbyło się zgodnie z przepisami i zgodnie z regulaminem Sejmu, nie naruszone zostały żadne standardy” – mówił dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski podczas briefingu prasowego.
“Pan prezydent jak widać konsekwentnie i niezłomnie stanął po stronie Prawa i Sprawiedliwości podpisując ten budżet. Nie skorzystał z okazji, żeby sprawdzić legalność jego uchwalenia” – powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann na piątkowej konferencji prasowej. Wcześniej w piątek szef PO Grzegorz Schetyna apelował do Dudy, by skierował ustawę budżetową do TK.
Sejm uchwalił budżet na 2017 r. 16 grudnia podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej. Senat w środę nie zgłosił poprawek do budżetu na 2017 r. Uchwałę w tej sprawie poparli wszyscy obecni senatorowie PiS. Spośród 33 senatorów PO, 32 nie uczestniczyło w głosowaniu. W debacie senatorowie PO dowodzili, że “ten budżet nie istnieje”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks