REKLAMA

2115425988 views

REKLAMA

2115425987 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPrezydent dokonał zmian w składzie rządu

Prezydent dokonał zmian w składzie rządu

-

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie rządu. Wicepremierem oraz ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem sportu i turystyki – Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu – Anna Moskwa, ministrem funduszy i polityki regionalnej – Grzegorz Puda, a Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent powołał na wicepremiera i nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.
Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda, który został jednocześnie powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.
Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa.
Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki. Pałac Prezydencki jest dla pańs
“W zdecydowanej większości pracowaliście państwo już w rządzie i doskonale wiecie, co to znaczy – macie ogromne doświadczenie” – powiedział prezydent podczas wręczenia nominacji nowym ministrom.
Zapewniał, że ma do nowych ministrów zaufanie i podkreślał, że ich zadaniem będzie “dalsze prowadzenie polskich spraw” w czasie pandemii po to, żeby – jak dodał – Polacy żyli na coraz wyższym poziomie.
“Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty, współpracuję z państwem i staram się, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie, żeby było między nami porozumienie” – zaznaczył prezydent. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

2116670642 views

REKLAMA

REKLAMA

2116670841 views

REKLAMA

REKLAMA

2118467210 views

REKLAMA

2116670948 views

REKLAMA

2116671033 views

REKLAMA

2116671121 views