REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPrezes PiS: trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie i dla nas...

Prezes PiS: trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie i dla nas czas wojenny

-

Według Jarosława Kaczyńskiego Polska jest w tej chwili realnie zagrożona wojną i dlatego rządzący zwiększają ponaddwukrotnie wydatki na obronność. Prezes PiS zwrócił uwagę, że przez ostatnie 7 lat Polska znacząco zwiększyła swój potencjał obronny.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Nowym Sączu przypomniał o pomocy, jakiej Polska udzieliła Ukrainie. Zaznaczył jednak, że wojna wciąż toczy się bardzo blisko naszych granic i „trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie i dla nas czas wojenny”.

REKLAMA

„Każdy odpowiedzialny polityk musi mówić, że to nie jest wykluczone” – podkreślił prezes PiS. „Jeśli się mamy zabezpieczyć, to musimy odstraszyć. Jeśli chcemy odstraszyć, to musimy się mocno uzbroić” – dodał.

Podkreślił, że podstawowa część wydatków na obronność wzrosła już z 58 do dziewięćdziesięciu kilku miliardów złotych, a wraz z Funduszem Obrony Narodowej będzie to sto kilkadziesiąt miliardów złotych, co oznacza ponaddwukrotny wzrost.

„To nie dlatego, że ktoś chce się bawić w wojnę” – podkreślił „To dlatego, że tylko w ten sposób można zbudować to odstraszanie”.

Jako przykład podał 500 wyrzutni HIMARS, które zamierza kupić Polska. I tłumaczył, że ma być ich tyle, gdyż ewentualna linia frontu miałaby ponad tysiąc kilometrów: od obwodu kaliningradzkiego aż po południe Polski.

„Efektywniejsze i tańsze niż zwiększanie liczby dywizji jest zwiększanie liczby himarsów” – podkreślił, zachwalając ich zdolności bojowe.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego przez ostatnie siedem lat możliwości Polski w kwestii budowania obronności bardzo wzrosły. Za rządów opozycji zakupy broni były „homeopatyczne i nie miały żadnego znaczenia”.(PAP)

REKLAMA

2100025864 views

REKLAMA

REKLAMA

2100026097 views

REKLAMA

REKLAMA

2101822489 views

REKLAMA

2100026240 views

REKLAMA

2100026341 views

REKLAMA

2100026451 views