REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Premier: nadinsp. Tomasz Miłkowski od środy szefem BOR

Premier: nadinsp. Tomasz Miłkowski od środy szefem BOR

-

Premier Beata Szydło i nowy szef BOR, gen. brygady Andrzej Pawlikowski fot.P.Tracz/KPRM
Premier Beata Szydło i nowy szef BOR, gen. brygady Andrzej Pawlikowski fot.P.Tracz/KPRM

Dotychczasowy komendant małopolskiej policji nadinsp. Tomasz Miłkowski od środy obejmie stanowisko szefa BOR – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Miłkowski oświadczył, że w BOR potrzebne są zmiany, ale osoby służące w formacji nie mają powodów do obaw.
Pod koniec stycznia dotychczasowy szef Biura Ochrony Rządu gen. bryg. Andrzej Pawlikowski został odwołany, po tym gdy poprosił o zwolnienie z służby i przejście emeryturę “ze względu na stan zdrowia”. Przez blisko trzy miesiące p.o. szefa Biura był wiceszef BOR płk Tomasz Kędzierski.
Przedstawiając Miłkowskiego na konferencji prasowej, premier poinformowała, że rząd chce stworzyć w miejsce BOR służbę skuteczną i profesjonalną.
Towarzyszący premier szef MSWiA Mariusz Błaszczak ocenił, że nadinsp. Miłkowski ma odpowiednie doświadczenie i widzę, by stworzyć podstawy organizacyjne nowej formacji, która zastąpi BOR.
Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych. Służbę w policji rozpoczął w 1991 r. Po ukończeniu w 1995 r. Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kontynuował służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej, a następnie w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Jako szef małopolskiej policji brał udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.
(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks