REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

-

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

Na początku posiedzenia marszałek Sejmu Marek Kuchciński powitał prezydenta Andrzeja Dudę, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, premiera Morawieckiego wraz z ministrami. Po powitaniach rozlegały się brawa.

REKLAMA

Na przemówienie, w którym Morawiecki zaprezentuje program swego rządu, przeznaczono w Sejmie godzinę. Później, po kolejnej godzinie przerwy, odbędzie się debata nad expose, w ramach której zaplanowano 15-minutowe wystąpienia w imieniu klubów i 5-minutowe w imieniu kół poselskich. Dyskusję zakończy ok. północy głosowanie nad wotum zaufania dla Rady Ministrów.

Na sali plenarnej expose wysłuchają prezydent Andrzej Duda oraz m.in. przedstawiciele duchowieństwa oraz korpusu dyplomatycznego.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim prezydent Duda powołał rząd Morawieckiego. Była premier Beata Szydło została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie uległ zmianie. Morawiecki, poza stanowiskiem prezesa Rady Ministrów, objął funkcje szefa resortów: rozwoju i finansów.

Nowy premier zapowiedział w poniedziałek, że będzie starał się, żeby “rząd Zjednoczonej Prawicy był rządem zjednoczonej Polski, żeby był rządem wszystkich obywateli”; był akceptowany i doceniany przez tych, którzy nie głosowali na obóz rządzący. Zapowiedział, że będzie to rząd kontynuacji.

“Naszą latarnią, naszym punktem odniesienia będzie na pewno rodzina – bezpieczna rodzina, będzie praca – godna praca, będzie mieszkanie – mieszkanie dla wszystkich, mieszkanie dostępne dla jak największej liczby osób” – mówił. (PAP)

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki fot.Paweł Supernak/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks