REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPrawybory w krakowskiej PO przesunięte na wrzesień

Prawybory w krakowskiej PO przesunięte na wrzesień

-

Prawybory, w których krakowska Platforma Obywatelska wybierze swojego kandydata na prezydenta Krakowa, zostaną przesunięte na wrzesień. Odbędą się prawdopodobnie 6 września – powiedział w czwartek PAP przewodniczący PO w Krakowie i w Małopolsce Grzegorz Lipiec.

Jarosław Gowin fot.Bartłomiej Zborowski/EPA
Jarosław Gowin fot.Bartłomiej Zborowski/EPA

REKLAMA

Zmiana terminu prawyborów ma związek z decyzją zarządu PO, który w środę dał strukturom regionalnym czas do września na zatwierdzenie list w listopadowych wyborach samorządowych – do 8 września mają je zatwierdzić rady powiatu, a do 15 września rady regionalne.

„Do tej pory chęć kandydowania potwierdziły radne: Małgorzata Jantos i Marta Patena” – poinformował Lipiec. Według źródeł PAP w regionie do startu w prawyborach namawiany jest były prezydent Krakowa, poseł PO Józef Lassota, który powiedział jednak PAP, że sam o tym nie myślał. Z kolei były poseł PO do PE Bogusław Sonik powiedział PAP, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie kandydowania.

Termin zgłaszania kandydatur do partyjnych prawyborów pierwotnie był wyznaczony do piątku 4 lipca (prawybory miały się odbyć 13 lipca), ale będzie przesunięty na sierpień, choć nie ma jeszcze uchwały rady powiatu PO z konkretną datą. Kandydaci – także spoza partii – powinni uzyskać poparcie co najmniej czterech kół partii lub stu członków PO.

Do tej pory chęć kandydowania na prezydenta Krakowa ogłosili oficjalnie: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, radny Sławomir Ptaszkiewicz (dawniej członek PO, chce startować jako kandydat niezależny), poseł Łukasz Gibała (opuszcza Twój Ruch, chce być kandydatem niezależnym) oraz Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom. Nie wiadomo, kogo wystawi PiS ani czy w wyborach wystartuje lider Polski Razem Jarosław Gowin.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123119837 views

REKLAMA

REKLAMA

2123119854 views

REKLAMA

REKLAMA

2124916174 views

REKLAMA

2123119864 views

REKLAMA

2123119870 views

REKLAMA

2123119874 views