REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPolsko-emirackie umowy m.in. w dziedzinie innowacji, rolnictwa i turystyki

Polsko-emirackie umowy m.in. w dziedzinie innowacji, rolnictwa i turystyki

-

fot.Jacek Turczyk/EPA
fot.Jacek Turczyk/EPA

Umowy o współpracy między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w dziedzinach innowacji, małej i średniej przedsiębiorczości, rolnictwa, szkolnictwa wyższego oraz turystyki zostały podpisane w poniedziałek w Warszawie.

REKLAMA

Umowy podpisano w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emira Dubaju szejka Mohammeda bin Rashida Al-Maktouma, który przebywa w Warszawie z trzydniową wizytą.

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister gospodarki ZEA Sultan bin Saeed al-Mansouri podpisali porozumienie o współpracy w dziedzinie innowacji oraz małej i średniej przedsiębiorczości. Jak podkreślono na stronach internetowych resortu gospodarki, “dokument przyczyni się w istotny sposób do rozwoju dwustronnej współpracy”. Porozumienia po stronie polskiej będzie realizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Porozumienie w dziedzinie rolnictwa, bezpieczeństwa rolnictwa, bezpieczeństwa żywności, współpracy naukowo-badawczej oraz marketingu rolnego i spożywczego podpisali minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki oraz emiracki minister stanu ds. zagranicznych Anwar Mohammed Gargash.

Minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Lena Kolarska-Bobińska oraz minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych ZEA Hamdan bin Mubarak al-Nahyan podpisali z kolei porozumienie w sprawie współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego i badań naukowych.

Resort nauki poinformował na swojej stronie internetowej, że we wszystkich polskich uczelniach studiuje 800 studentów z krajów arabskich, z czego zaledwie pięciu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ministerstwo zwraca się ponadto do polskich placówek z prośbą o promocję naszych uczelni w regionie Zatoki Perskiej. Wzmacnianie polsko-emirackiej współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego i nauki ma zwiększyć rozpoznawalność polskich uczelni w ZEA i przyciągnąć emirackich studentów do Polski.

Polska i ZEA podpisały także umowę o współpracy w dziedzinie turystyki. Na stronie internetowej ministerstwa zwrócono uwagę, że ZEA “od momentu uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego cieszą się dużym zainteresowaniem polskich turystów, wybierających ten kierunek jako cel wakacyjnych wyjazdów”. Resort liczy również na to, że dzięki podpisaniu umowy oraz promocji Polski w ZEA, nasz kraj odnotuje również wzrost przyjazdów emirackich turystów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2123352568 views

REKLAMA

REKLAMA

2123352585 views

REKLAMA

REKLAMA

2125148905 views

REKLAMA

2123352595 views

REKLAMA

2123352601 views

REKLAMA

2123352605 views